Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby a wypalanie DPF


Gość pionek12

Rekomendowane odpowiedzi

Podświetlenie ikonki ogrzewania szyby działa tylko jeśli manualnie je wciśniesz i nie ma nic wspólnego z wypalaniem DPF. Tylko montaż diody Ci to wizualnie wskaże . Na desce jeszcze będziesz miał pomarańczowa ikonę filtra DPF i komunikat "filtr DPF pełny,  kontynuować jazdę" - ale tylko w wypadku jak filtr będzie całkowicie zapełniony. Jaki masz silnik ? Tzn moc lub kod 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to chyba nie sygnalizuje dpf mam jeszcze pytanko czy mozna diode zamontować przez bezpiecznik od podgrzewania szyby tylnej lub lusterek bo mam taki zamiar zrobić szczerze nie poznaje kiedy wypala się dpf nie mam funkcji spalania w menu licznika a czasami sie jedzie obwodnica to nawet nie czuć tego nie chce żeby było tak że przyjadę do domu a się włączy wypalanie 

Edytowane przez Slaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Slaw napisał:

No właśnie to chyba nie sygnalizuje dpf

Nie rozumiem o co chodzi. Czy można przez bezpiecznik , trzeba sprawdzić czy to jeden bezpiecznik odpowiada za tą funkcję , jeśli tak to możesz wstawić w skrzynkę bypass - przystawkę bezpiecznika z wyprowadzonym kablem. Możesz przy lusterku się wpiąć, lub do wiązki w progu. 

Pytałem jaki masz silnik bo do tego są aplikacje (ale nie każdy sterownik w 1.7 udostępnia info o stanie zapełnienia filtra)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jest szansa że będzie działała u Ciebie aplikacja OPL DPF . Jest zdecydowanie lepsza niż dioda , i jeśli faktycznie zadziała to nie ma co się bawić w lutowanie czy wpinanie w instalację.

A gdzie się wpiąć ? Na YouTube masz filmiki jak gość się wpina przy lusterku lub przy progu , zależy co wydaje Ci się łatwiejsze i gdzie chcesz mieć diodę. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim silniku  sterownik nie udostępnia info o stanie zapełnienia DPF. 

Mam radio android które podczas wypalania informuje o procesie poprzez podświetlenie ikony ogrzewania ( bez manualnego włączenia przycisku) 

Na początku jezdzilem z aplikacja , jak widziałem że zaczyna się proces to włączałem ją i patrzyłem na EGT - temperaturę gazów spalinowych ,  trzeba uzyskać wysoką temperaturę 600+ stopni Celsjusza  jest optymalnie . 

Aktualnie aby przewidzieć kiedy będzie następować wypalanie testuje sobie zbiór info typu DPF flow , napięcie na czujniku , tak aby wyłapać jakąś prawidłowość. Wypalanie zaczyna się przy 0,06 mPa. 

 

A u siebie kup elm odpowiedniego , ściągnij aplikacje i ona sama rozpozna jaki masz silnik i sterownik. No i przy okazji będziesz miał podstawowa możliwość odczytu błędów i kasowania

ICar 2 vgate

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ja powiem tak z około 1,5km jadę bardzo wolno bo mam zły dojazd do domu zas wjezdzam na trase normalnego ruchu przejezdzam 7 km i wjezdzam Na obwodnicę gdzie ciągle policja jeździ więc lecę tylko z 107 km nic więcej i droga powrotna to myślę ze trasą nie jest zła mam kolegę co ma ten sam model co ja i jeździ tylko 5 km po mieście i tyle gadalem z nim to mam 250 tyś przebiegu i nie narzeka Na dpf ale ja bede cos robił z tym pdf bo szkoda auta dzięki za info całe a dodam jeszcze ze do pracy mam 25 km i normalna droga bez miast pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności