Skocz do zawartości

Opel astra h kombi 2008 1.8l b+g róznica w wysokości zawieszenia tył prawo lewo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zauważyłem że auto stojąc na w miare prostym miejscu parkingowym jest lekko przechylone, po sprawdzeniu wysokości między prawą a lewa stroną jest różnica około 2,5-3cm, tylko w tylnej osi. Sprawdziłem wszystkie amortyzatory, suche-nie stukają podczas pracy (rzucania się jak wściekły dzik na samochód, przód i tył), spręzyny nie są połamane, obmacałem je od góry do dołu, nie znalazłem żadnego ułamanego kawałka czy coś w tym stylu. Amorki oraz sprężyny oryginał, jest się czym martwić? Mozna tak jeździć czy dla pewnosci zmienić sprężyny z tyłu? koszt sztuki to 92zł marki KYB, wymienić nie problem, z tego co widziałem jest to dosyc proste zadanie, na 3 lewarki na spokojnie mozna to zrobić. Dodam że podczas jazdy nie ma jakichkolwiek niepokojących czynników, nie puka, nie stuka, skręca i hamuje dobrze. Słychać jakieś szumy od bagażnika, ale to słychać je odkąd wyciszyłem wszystkie drzwi i wymieniłem auto, wyciszanie bagażnika, nadkolii i klapy już zaplanowane, materiały zamówione, tak samo jak dodatkowe uszczelki doklejane na drzwi + krawędziowe. Ale wracając do sedna, można tak jeździć i się nie martwić czy to już jakiś mega problem? Obniżony jest lewy tył, ograniczniki w lewych drzwiach (przód i tył) były zepsute zatem zakładam że ta strona była mocniej eksploatowana (auto kupione, 2 właściciel w kraju, 3 ogólnie, 198k przebiegu potwierdzony)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj sprężynę po "obniżonej" stronie, czy nie obłamała się "końcówka" u samej góry albo na dole - u mnie tak pękła kilka cm od końca na dole, końcówka odleciała w nicość, dopiero po zdjęciu koła na podnośniku gość wypatrzył, że kawałka brakuje;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pan_wAZOn napisał:

obejrzyj sprężynę po "obniżonej" stronie, czy nie obłamała się "końcówka" u samej góry albo na dole - u mnie tak pękła kilka cm od końca na dole, końcówka odleciała w nicość, dopiero po zdjęciu koła na podnośniku gość wypatrzył, że kawałka brakuje;

 ok, na dniach jeszcze to zweryfikuje dla pewności, dobrym pomysłem chyba będzie podniesienie samochodu z jednej strony aby koło się opuściło i wtedy zweryfikowanie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności