Skocz do zawartości

Wymiana cewki sprzegła klimatyzacji


Marcin 83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Padła mi cewka klimatyzacji w astrze J.  Sprężarka delphi o oznaczeniu FN6 .

Po malych poszukiwaniach cewka jest niedostepna w zadnym sklepie czy hurtowni.

Po vin czy po nr sprezarki niestety takowej kupic sie nie da. Rozebralem temat majac nadzieje ze na cewce jakies oznaczenia znajdę. No i zonk. Tylko oznaczenie plus minus.

No nic, dzwonimy dalej, jest firma -gosciu klika w kompa, 2 minuty i mówi ze ma dla mnie cewke, ktora na 99% bedzie pasowała. Kupuje, zaskoczenie, kurier przywozi na kolejny dzien.

Otwieramy paczke , pierwsze co to wtyczka jest inna. Biorę suwmiarke i robie pomiar, wszystkie wymiary, grubosci i wypusty pasują.

Trzeba tylko kabel przelutowac20210708_190747.jpg20210708_193616.jpgmontaż demontaz w miarę prosty.

zrzucamy rure dolotu z puszki filtra, mocnym kluczem 15 naciągamy napinacz i zrzucamy pasek osprzetu.

Następnie torx 40 odkrecamy śrubę na kole pasowym sprężarki, bedzie sie nam obkręcało wiec trzeba o wypust na tarczy sprzegła czyms sobie zakontrowac jesli nie mamy odpowiednich sciagaczy( ja nie miałem).

Po odkręcaniu sruby sciągamy tarczę sprzegła, warto dzien dwa przed operacja zapsikac wd40. Bez sciagaczy do tarczy mozna sciagnąc tarcze dwoma srubokretami, ale trzeba uważać zeby nie pokrzywic tarczy.

Następnie ściągamy koło pasowe,sciagamy Zabezpieczenie segera,  potem samo koło, z racji uszkodzonej reki musialem sobie pomóc trytytkami20210708_184950_HDR.jpg

Po sciagnieciu koła mamy kolejne zabezpieczenie dość głeboko siedzi. Po jego sciagnieciu mamy luzną cewke.Screenshot_20210712-184116_(1).png

20210708_194132_HDR.jpg20210708_193907.jpgskładamy w odwrotnej kolejnosci. Srubę trzymajaca tarcze sprzegła wkrecamy na klej.

Problem z dostepnoscia części wystepuje podobno tez w merivie . 

Co najwazniejsze oznaczenie cewki to cc500

I najprawdopodobniej zestaw sprzegła czy tarcz był juz montowany w astrach g i jest taki sam z wykluczeniem wtyczki(przez co cześć nie wystepuje w hurtowniach czy sklepach jako pasująca)

 

 

20210708_184950_HDR.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Edit: jednak ściąganie tarczy "na srubokrety" nie wskazane. Za delikatna. I pomimo ze wizualnie potem pasuje i nie obciera to jednak jest lekko skrzywiona. Pasuje Z astry g,h. Koszt tarczy 50-100 20210716_121537.jpgDodatkowo nowa tarcza miala inne odsadzenie i trzeba podkladkami zdystansować odpowiednio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności