Skocz do zawartości

Przepływomierz, a dokladnie masa powietrza.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

przeplywka oryginal, problem rozwiazany dzieki koledze ECOTEC okazalo sie ze ginie masa sygnalowa z kompa podawana na pin 2 na przeplywce, podpialem przewod pin2 (zolty) do masy w plastykowej oslonie przewodow znajdujacej sie nad wtryskami i jak reka odjal. Musze przyznac ze ECOTEC ma zaje.... doswiadczenie

 

 

 

moj kolejny problem to rosnace obroty o okolo +500 po wcisnieciu sprzegła Ecotec mowil mi ze to przez wylacznik sprzegła, dzisiaj zabralem sie za jego odszukanie . Niby takie banalne dostac sie do bezpiecznikow i juz powinnien byc a tu zaskoczenie brak wylacznika i wtyczki. Znalazlem tylko plaska wtyczke z 7 przewodami zolty,czerwony, czarny , brazowy, szaro-zielony, niebiesko-zielony, szaro-czarny NIe wiem do czego jest ta wtyczka, wydaje mi sie ze czegos mi brakuje w aucie. Na schemacie sciagnietym z netu nie jest modul oznaczony S28 jako wylacznik sprzegla i regulator chyba predkosci.

 

nie wiem czy kupic wylacznik cz tez bedzie potrzebne cos wiecej ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta płaska wtyczka to chyba od automatu świateł wer.skandynawska(domniemam)

 

Co do teorii włącznika sprzęgła to pasuje jeszcze sprawdzić) czy był montowany w wersjach bez tempomatów. żeby nie szukać czegoś czego nie ma być (bo jest to tylko trop wg. mojej teorii)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz lub moze wiesz z kad sciagnac kompletny schemat do astry g z silnikiem x18xe1 ?

 

postaram sie zrobic foto tej wtyczki, znalazlem ja przy wiazce elektrycznej idacej nad pedalami . Wtyczka byla przyklejona papierowa tasma i zaslepiona tasma izolacyjna, wydaje mi sie ze fabryka tak nie robi pewnie ktos cos modzil.

 

wiesz moze w jaki sposob rozszyfowac VINa, poniewaz mam komputer z astru coupe x18xe1 byc moze ona miala tempomat i tzeba wylaczyc go w sterowniku.

VIN to :WOLOTGF07YB005668

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

WITAM!:)

Niewiem co jest grane, robiłem pomiary przep..... i normalnie cuda

1- szary 10.19V+ 2-żółty 12.37V+ 3-zielono-biały 11.61V+ 4-czarny 13.75V+

a żółty to masa :)?:)?

serdeczne podziękowania dla kolegów za informacje ???!;-)!!

jaromir

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności