Skocz do zawartości

Opel Vivaro 2.0 CDTI kopci nierówno wchodzi na obroty


Gość Mobilny46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem z Opel Vivaro 2.0 CDTI 2012r. Po usunięciu DPF przez magików auto zaczęło kopcić po miesiącu od usunięcia. Po odpaleniu silnika (zimnego) odpala bez problemu lecz po dodaniu gazu ciężko wchodzi na obroty przerywajac i kopcąc obficie. Po 5 minutach na wolnych obrotach problem ustaje i puszcza delikatnego dymka. Diagnostyka zrobiona problemy z 3 wtryskiwaczem. Zrobiona próba przelewowa wtrysk uszkodzony. Wymienione 4 szt. na nowe. Zostały zakodowane. Auto pracuje równo i cicho lecz objaw poszarpywania  i kopcenia na zimnym  w zakresie 1000-3000 obr pozostał. Czuć w wydechu niedopalone go diesla. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf usuniety, a zapychał się przez lejący wtryskiwacz który potem i tak wymieniłeś. 

Magicy wycieli i wyprogramowali? Jeśli wyprogramowali to zrobili to dobrze? Masz seryjne nastawy ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że to nie ja wycinałem i również nie ja obrabislem sterownik. Z tego co się zorientowałem to magik bierze oprogramowania od Ruskich xd

Najpierw klient oddał gdzieś do wycięcia a potem dopiero zaczęło się dziać :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty jako zleceniodawca dałeś to zrobić ?. Mniejsza zresztą o to. Teraz pytanie czy dobrze to wykastrowali. Z tego co widzę to nie. Kolejne pytanie czy gość to poprawi? A jeśli masz nowe wtryskiwacze a dpf jeszcze nie sprzedałeś to może warto do niego powrócić zakładając że ma kto serie wgrać. A jak nie to musisz znaleźć kogoś co sprawdzi czy jest to dobrze wykastrowane .

Bo u ruskich to raczej reklamacji nie złożysz. No i do sądu też z tym nie pójdziesz :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja jestem właścicielem auta ani to nie ja zlecałem usunięcie. 

Do mnie przyjechał niedawno klient z tymi objawami kłócenia i nierównej pracy podczas podnoszenia obrotów. Zrobiłem diagnostykę i próbę przelewowa w której wyszedł uszkodzony 3 wtryskiwacz. Chciałem oddać je do sprawdzenia lecz nie szło ich zdemontować. Demontował je spec od głowic. Niestety w kawałkach. Więc zostały założone nowe wtryski lecz objaw kłócenia i przerywania pozostał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. To teraz właściciel musi ustalić czy programowanie zostało dobrze wykonane. Jeśli nie to albo wraca do serii ( zakładając że jest taka możliwość) albo szukać kogoś kto to poprawi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu właściciel nie słuchał mojej rady dotyczącej usunięcia DPF przez firmę PROFESJONALNĄ. Z tego co jeszcze mówił to zaczęły szaleć zegary odrazu po wycięciu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do dziś uważam że dpf przy sprawnym aucie to nic strasznego (choć sam prawie do głowy dostałem szukając przyczyny częstego wypalania) to taki wyznacznik kondycji silnika.

Może taka firma profesjonalna się podejmie, choć nie wszyscy chcą po kimś poprawiać i brać za to odpowiedzialnosc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem zwolennikiem. Moim zdaniem jeżeli coś jest na wyposażeniu pojazdu to powinno na nim zostać. Właściciel musi sam się teraz starać żeby wyprostować temat. Chociaż wątpię że bez firmy PROFESJONALNEJ się obejdzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności