Skocz do zawartości

Sintra autoalarm.


Gość t0mall

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że po załączeniu alarmu po ok 7 minutach na drzwi idzie jakiś impuls elektryczny i uruchamia alarm.

I dzieje się tak za karzdym włączeniem alarmu.

Czyli włączam alarm a po ok 7 minutach zaczyna wyć.

 

Może ktoś z was miał taki problem po montażu alarmu.

Skąd idzie ten impuls?

Czy da się to ominąć pozostawiając aktywne czujniki w dzrzwiach?

 

Na tą chwilę instalator odłączył drzwi od centralki alarmu.

Jako że nie wiemy skąd podawany jest ten impuls i jak go odseparować zamiast podłączać drzwi ma zamiar podłączyć czujnik ultradzwiękowy.

Jak sprawdzają się te czujniki czy bez problemu wykrywają otwarcie dzrzwi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sintra ma zabezpieczenia że nawet jak zostawisz światło na stałe (pokrętło od ściemniania deski rozdzielczej na max.w prawo i włonczony przycisk przu suficie)to itak po jakimś czasie gaśnie takie dodatkowe zadezpieczenie i być może podto jest podpięty alarm. Nie mówie o tym krutkim oświetleniu które się odpala i gaśnie z kilku sekundowym opużnieniu po otwarciu lub zamknięciu centralnego.Zostaw zapalone światło trwałe i sprawdz na uzbrojonym alarmie czy nie włancza ci się alarm jak się gasi światło wewnętrzne i czy wogle ci zacznie wyć alarm po 7 minutach w obu przypadkach wskazywało by to na tą opcje. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x22xe,

Wygląda na to że nawet jak światło już się nie pali to i tak idzie jakiś impuls (rozłącza się masa lub +) który ma za zadanie po tych 7 minutach wyłączyć światło.

Wychodzi na to że on jest ustawiony na stałe na określony czas i potem ma wyłączyć światło dla zaoszczędzenia energii pomimo tego że i tak światło już się nie pali.

 

A jak jest u Ciebie?

Masz założony alarm i podpięte drzwi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek_rr5

Rozwiązanie nie jest takie trudne. Sygnał z każdych drzwi znajdziesz w puszce za schowkiem, musisz znaleźć 4 przewody na których po otwarciu drzwi pojawia się minus.Jak wyprowadzisz te przewody to do końcówki każdego wlutowujesz diode prostoeniczą i łączysz je razem, dołączając to do alarmu. Powodzenia[/i]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podpięte pod drzwi a żeby sobie życia nie utrudniać przed wyjściem z samochodu wyłanczam światło przy suficie bo jak tego nie zrobie to też mi sygnalizuje że coś jest niehalo a tak wyłanczam światło i alarm mi się normalnie uzbraja. Z tym że to nie alarm orginalny bo w orginalnym :"sławny" pilot mi nie działał a obkręcili mi jeden zamek więc założyłem alarm i podłonczyłem się po centralnego poto że jak mi przekręcą drugi tożebym miał czym samochód zamknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek_rr5

mialem tak samo rozwiazane jak ty ale przeszkadzało mi to i podłączone mam tak jak opisałem wcześniej i wszystko działa jak powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :)

Teraz tylko muszę to załatwić z instalatorem żeby tak podłączył.

A coś czuję że się będzie chciał wykręcić bo założył już ultradzwięki i bedzie sugerował żę to wystarczy.

Ale nie dam sie tak łatwo niech to sprawdzi.

 

[ Dodano: Czw Kwi 10, 2008 18:56 ]

Marek_rr5,

 

Kurcze i znowu problem :)

Instalator znalazł przednie drzwi i prawe boczne ale nie może znaleść lewych bocznych i klapy bagażnika.

A u siebie masz to wszystko podpięte?

Czy wszystkie kable są na tej szerokiej wtyczce czy trzeba szukać gdzie indziej?

Boczne to może się uda podłączyć bezpośrednio z krańcówki ale co z klapą bagażnika

tam czujnik jest w zamku?

Pewnie nie masz schematu podłączenia lub kolorów kabli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiesz nie pamiętam jakie to były przewody ale otworzyłem wszystkie drzwi i pokolei sprawdzałem na której jest masa. Drzwi bocznee lewe i prawe są na tym samym przewodszie czyli jak masz sygnał z prawych drzwi trylnych to i z lewych masz.Postaram się coś poszukać albo sprawdze jak mam to podłączone bo nie pamiętam.

Klapa tylna też jest na szerokiej wtyczce trzeba tylko poszukać. Ja będe próbował przywrócić żeby po otwarciu drzwi pilotem zapalała mi się lampka w środku bo po ząłożeniu alarmu nie mam tego więc przy okazji zobacze jakie to były przewody. Ciekawi mnie jak masz podłączony alarm do centralnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie boczne drzwi działają.

Tak więc pozostała jeszcze klapa.Mówisz że na szerokiej wtyczce więc poszukamy.

U mnie po wyłączeniu alarmu światło zapala się normalnie a po włączeniu wygasa tak jak było przed montażem alarmu.

Niestety nie wiem jak jest podłączony centralny ale spróbuję sie dopytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to że gdy otwarłem centralny pilotem zapalało się światło w środku na jakieś 20s.Nie musiał otwierać drzwi. Z tego pytam jak masz podłączone alarm do mogułu centralnego.

A i nie zapomnij podać na wyjścia od które podłączas do alarmu diody.Dioda ma powodowac zeby nie nie polaczyc krancówek razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności