Skocz do zawartości

Wymiana skrzyni m32 na regenerowaną


Gość pilll

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę.  Kupiłem zregenerowaną skrzynię do merivy  1.4 140km 6 biegów. Po zamontowaniu jej z nowym wysprzęglikiem i przejechaniu ok 5 km poszedł olej i brak biegów. Mechanik stwierdził że skrzynia uszkodziła dwumasę, skrzynia wysunęła wysprzęglik poza zakres. Zareklamowalem skrzynię. Odpisali że skrzynia jest sprawna. Przysłali inną zregenerowaną skrzynię i oddałem auto do innego warsztatu. W warsztacie podczas montażu stwierdzili że skrzynia uszkodziła wysprzęglik podczas odpowietrzania. Dodam, że dwumasa nowa, ale poprzedni mechanik twierdzi, że to może być wina sprzęgła, że może zamówili nie takie, bo wg niego za tą cenę nie dostanie do tego modelu...

Sam nie wiem co robić...proszę o podpowiedzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.  Pierwsze pytanie, skoro była sprawna to dlaczego wymienili na inną ? 

Jak rozumiem ta inna spowodowała kolejne uszkodzenia? 

Części zamawiał warsztat czy sam dostarczałes części ? 

Kto zamawiał sprzęgło ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili na inną na moją prośbę. Mechanik twierdził, że jest złożona z 2 różnych skrzyń i może nie trzymać wymiaru. Ta druga skrzynia powoduje za duże wysuwane się wysprzęglika przy odpowietrzaniu.  Ja zamawialem jedynie skrzynię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy warsztat wymieniał wysprzęglik tylko. Reszta była ok, ale uległa uszkodzeniu. Drugi warsztat zamówił wysprzęglik i kpl sprzegła. Części są nowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę to chyba trzeba by było zebrać informacje jakie części zostały włożone . Ich numery i sprawdzić czy są odpowiednie dla Twojego modelu. Zapewne warsztat twierdzi że wina po stronie skrzyni , a firma regenerująca twierdzi że wina po stronie warsztatu. Masz możliwość skompletowania danych zamontowanych części ? Wtedy po Vin lub ASO jest możliwość zweryfikowania poprawnego dobrania części. Naturalnie występuje jeszcze kwestia poprawności montażu oraz jakości kupionych części. ( Jeśli były podejrzanie tanie, jak sugerował pierwszy mechanik to odpowiedzialność może być i po stronie wadliwej lecz pasującej części)

Czy firma regenerująca ma dobre opinie? Czy jest możliwość montażu u nich na miejscu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ma wypiaskowane numery. Ma różne opinie. Tylko czy 2 raz z rzedu bylby problem po stronie skrzyni? Przed zakupem pytałem o możliwość montażu u nich- mogą polecić zaprzyjaźniony warsztat. Niestety z racji odległości uznałem to za mało odpowiednie dla mnie. Wszędzie części odbierali po VIN. Zasugeruję w warsztacie kupno przez nich innej dwumasa, bo tą co chcą montować wg VIN jest ok, ale może jest to jakiś zamiennik, bo wg tego co się zdążyłem zorientować koszt dwumasa to od 2500 A u nich tyle razem z robocizną.  A warsztat dosyć spory i nie jakiś w garażu...

Przed z wprowadzeniem tam auta 3-krotnie upewnialem się czy to aby na pewno ta cena i czy będzie wszystko pasować...

Jestem załamany...

Teraz, pilll napisał:

Skrzynia ma wypiaskowane numery. Ma różne opinie. Tylko czy 2 raz z rzedu bylby problem po stronie skrzyni? Przed zakupem pytałem o możliwość montażu u nich- mogą polecić zaprzyjaźniony warsztat. Niestety z racji odległości uznałem to za mało odpowiednie dla mnie. Wszędzie części odbierali po VIN. Zasugeruję w warsztacie kupno przez nich innej dwumasa, bo tą co chcą montować wg VIN jest ok, ale może jest to jakiś zamiennik, bo wg tego co się zdążyłem zorientować koszt dwumasa to od 2500 A u nich tyle razem z robocizną.  A warsztat dosyć spory i nie jakiś w garażu...

Przed z wprowadzeniem tam auta 3-krotnie upewnialem się czy to aby na pewno ta cena i czy będzie wszystko pasować...

Jestem załamany...

Numery części z warsztatu mogę mieć w piątek...Skrzynia nie ma żadnych numerów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności