Skocz do zawartości

Czy warto zakładać GAZ ???


Gość atb30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem wiem na pewno wiele już było wątków związanych z opłacalnością założenia gazu do Merivy, ale chciałbym dowiedzieć się czegoś na ten temat. Chodzi mi głównie o problemy po założeniu instalacji, spalanie itp.

Mam MERIVĘ z 2005 roku 1,6 16V z przebiegiem 37 tys. km.

A więc czekam na opnie i dobre rady. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam merive 1.6 16v założyłem sekwencje przy 42tys.km i chodzi super spalanie ok 7,5-8,0 l/100km przełacza sie na gaz po ok 1km przejechanym na zimnym silniku takze na benzynie troche chodzi jest to bezpieczne dla silnika. potem juz sie przelacza normalnie tzn zaraz po odpaleniu. przejechalem juz kolo 11 tys. km takze zaraz sie zwroci a koszt 2500zl. Polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Z gazem to rzecz względna - jeśli dużo jeździsz to się zwróci i zaoszczędzisz na paliwie. Ale jest i druga strona medalu - wszystko szybciej się zużywa, świece, filtry powietrza trzeba częściej wymieniać, szybciej pada sonda lambda ze względu na wyższą temperaturę spalania gazu, która kosztuje koło 800 zeta, w dodatku po 20-30 tys km dochodzą naprawy instalacji gazowej (reduktor), nie licząc zwykłych wymina filterka i droższych przeglądów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
:) Jeździłem na gazie Oplem Astrą z mono wtryskiem. Oprócz standardowych przeglądów i wymiany filtra gazu oraz regulacji jesień-wiosna nic przy niej nie robiłem. Przejechała ze mną ok. 50 000 km. Zakładałem jak Astra miała przejechane 90 000 km. Dobra instalacja-mało zmartwień. Strata ok. 5 KM. Teraz jeżdżę Merivą 1,8 z instalacją sekwencyjną. Instalacja założona przy 20 000. Zavoli. Z książki serwisowej wiem, że poprzedni właściciel nie wymieniał sondy lambda a filtry i świece zgodnie z harmonogramem serwisu. Samochód ma przejechane 89 850 km (ja mam go od 70 000 km) i nie grozi mu wymiana reduktora. Dotyczy to instalacji zakładanych w promocjach i tanio. Dwa miesiące temu byłem na wymianie filtrów (są dwa), przeglądzie i regulacji. Praktycznie to wszystko co przy niej robiłem. Zatankowałem 35l za 73zł i ok. 400 km mogę pośmigać. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżdżę Merivą 1,6 16V z instalacją gazową Elpigaz bez żadnych problemów 65000km, świece NGK wymiana co 30000km filtry standardowo wg. instrukcji. Nie wiem ile wytrzyma reduktor, ale przy normalnej eksploatacji producent zapewnia przebeg ponad 100000km. W poprzednim samochodzie regenerowałem reduktor po 160000km. i po wymianie membrany pracował jak nowy. Sondę lambda wymieniłem po 140000km. tylko dlatego, że nie miała pełnego napięcia, ale pracowała nadal poprawnie. Producent sondy gwarantował prawidłową pracę do 100000km. Wyższa temperatura spalania przy LPG pozytywnie wpływa na żywotność sondy bo następuje samooczyszczanie czego nie ma przy pracy na etylinie. Co do żywotności silnika to z pewnością przy prawidłowym ustawieniu instalacji LPG przebieg będzie większy jak na podrabianej benzynie. Swego czasu VW Polo przejechałem na LPG blisko 3500000 i jeszcze sprzedałem go w niezłej kondycji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżdżę Meriwą 1,6 8V od 2000 tyś przebiegu mam instalacje gazową Elpigaz , spalanie w mieście w lecie 8l gazu a zimą do 10 l gazu na trasie norma jest 7 l gazu w tej chwili mam przejechane 40.000 tyś.kl. niema problemów zniczym zostały tylko wymienione świece na platynowe przy 30,000 tyś km.Olej zalany do silnika to jest Mobil 5W 50 , olej wymienia się raz na rok lub co 30.000.tyś przebiegu. :wesoly:

 

[ Dodano: Czw Maj 22, 2008 17:51 ]

Polecam zakładać Elpigas sekwęcja tylko wsalonie Opla bo cena jest podobna jak w innych warsztatach przy jakiś pracach przy samochodzie trzeba być przy mechniku i patrzeć mu na ręce i o jakieś problemy pytać się nie wkarzdym warsztacie kierownikowi się to podoba , :?:

 

[ Dodano: Czw Maj 22, 2008 17:52 ]

Polecam zakładać Elpigas sekwęcja tylko wsalonie Opla bo cena jest podobna jak w innych warsztatach przy jakiś pracach przy samochodzie trzeba być przy mechniku i patrzeć mu na ręce i o jakieś problemy pytać się nie wkarzdym warsztacie kierownikowi się to podoba , :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja bede zakładał sekwencje vector to jest to samo co stag 300 sa to sprawdzone i dosc zywotne centralki a silnik mam 1.8 16v mam nadzieje ze na miescie nie bedzie przekraczało 12 litrow gazu.

 

Aha i mam jeszcze pytanie do kolego jaka butla sie miesci do koła ilu litrowa :wesoly:??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Do koła zapasowego mieści się butla 36 litrów gazu. Gazu pali nie 12 litrów jak pisałeś tylko 8 l , a na trasie 7 l natomiast zimą 9-10 l nie oszczędzając gazu :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do koła zapasowego mieści się butla 36 litrów gazu. Gazu pali nie 12 litrów jak pisałeś tylko 8 l , a na trasie 7 l natomiast zimą 9-10 l nie oszczędzając gazu :wink:

to ile ten silnik pali benzyny skoro tak malo gazu używa?? chyba się tobie fantazja włączyła... :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam silnik 1.8 i narazi e spalanie na trasie po gorzach wyszlo 10 bez załowania gazu, miasto jeszcze nei wiem

 

i mam pytanie mas z kolego butle 36 litrow czyli ile tankujesz gazu za kazdym razem bo mi zalozyli butle 36 i tankuje nei wiecej niz 25 i meni to denerwyuje normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności