Skocz do zawartości

Czy warto zakładać GAZ ???


Gość atb30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Matii. Ja swoją instalkę mam ustawioną na przęłączenie przy 25stC i 1500 obrotach, wtryski przepracowały już 65tyś.km i wszystko ok, a co do pojemności zbiornika to normalny grzech instalatorów. Źle wypoziomowany zbiornik, raczej zła instalcja bo Meriwa w kole nie trzyma poziomu, a wystarczyło by obrócić go o 90st, ale trzeba by wtedy 10cm rurki dołożyć!

Ps. Na jakim oleju jeździsz, bo w moim przypadku wymiana oleju 5/50 na 0/40 obniżyła zużycie lpg o 0,5l/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no widzisz to moja duzo spala w porównaniu z silnikiem 1.6 16v

 

no zobaczymy jade odebrac autko po ustawieniu mniejszej ilosci poduszki powietrznej zobaczymy co sie stanie

 

ja jezdze na 5/50 mobil1 i mowisz ze 0/40 jest lepciejszy ;)??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W zimie na pewno lepszy, ale przy upalnym lecie może być różnie, bo jeżdżę na polskim. Niby termal control, ale na razie nie narzekam, silnik pracuje bardzo cicho. Wymieniam co 15tyś.km Nie wiem jak by pracował na Mobil,ale w porównaniu do fabrycznego to polski o niebo lepszy. Zmieniłem po zakończeniu gwarancji i zużycie paliwa mocno spadło, a silnik lepiej pracuje, przestało brakować mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć jestem nowy na forum chociaż zanim się zarejestrowałem to już od dłuższego czasu czytałęm różne posty.

Jaką instalacje gazową polecacie do 1.6 16v.Tzn. wiem ,że sekwencyjną ale chodzi mi o markę - czy może lepszy jakiś "składak" różnych firm . Wydaje mi się ,że od dłuższego czasu nie ma żadnych nowych systemów zasilania np.BRC od lat seqwent24 i fly,elpigaz - stella ,landi to omegas i jeszcze ten polski półprodukt stag?? piszę półprodukt bo podobno oni robią tylko sterowniki.

Cżęsto spotykam się z opinią ,że ważniejszy od rodzaju instalacji jest jej montaż i ustawienie-regulacja.Jeżeli tak to na co zwracać uwagę? o czym rozmawiać z gazownikiem vel o co pytać-sprawdzać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam do kolegi małe pytanko czy jak zakładali ci butle to włozyli ci o srednicy 580mm i 250mm wysokosci , bo ja bylam pytac czy taka mi wejdzie to powiedzieli ze musza klepac wneke rezerwy by sie taka zmiescila , jak to było u ciebie :-) ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

matii Nie wiem czy pytanie do mnie, ale ja mam zbiornik toroidalny w miejscu koła zapasowego i ma pojemność 45l, tankuję w Polsce 39l gazu, bo pływak jest odrobinę przestawiony. Powinno wchodzić 36. Marki zbiornika nie pamiętam, średnicy nie zmierzę bo nie mam czym, jestem obecnie na urlopie i wygrzewam się nad morzem Egejskim. Tutaj wciskają mi do zbiornika 43l lpg. Przebiegi po takim tankowaniu proporcjonalnie większe. Jak będę w domu po 20 lipca to wyczytam z dokumentacji wszystko co chcesz. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok dzieki wielkie ta informacja mi w calosci wystarczy, mi włozyli butle 35 litrow i tankuje po 25 litrow co daje co 220-km na stacje i mnei to strasznie irytuje, wiec wychodzi na to ze masz butle zamontowana 580mm x 25mm wysokosc , miłego wypoczywania hej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dodaję, że nie było gięcia wnęki koła zapasowego, instalowałem wszystko u znajomego i nigdy nie zrobił bym takiej prowizory. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę posprawdzałem spalanie na trasie jadąc na wakacje. Wydaje mi się, że wychodzi ok:

do 110 km/h - 7,5 l. natomiast powyżej tej prędkości wychodziło różnie, ale i tak w porządku.

Cała podróż na wakacje to jakieś 2700 km, a ile pieniędzy zaoszczędzone-gaz w Chorwacji kosztuje jakieś 1,6 zł http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

 

Teraz jestem przed wymianą oleju (pierwszą po założeniu instalacji) i zastanawiam się jaki wlać. Kilka propozycji już widziałem. Jeżeli KTOŚ ma jakieś propozycje to proszę o informację.

Pozdrawiam http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności