Skocz do zawartości

Kiedy mam przełanczać na lpg


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mam viki 1.6 16 na tej sekwencji i co minie wkurz najbardziej że muszę przejechac całe kawałek 1,5 -2 km i dopiero wtedy mi przeskakuje na lpg Byłem u gazownika zjechał mi progiem tej temp do 35 A wy jak macie może termostat mi nawalił ale wszystko jest ok. Miałem kiedyś corsę na II gen i jak dobrze przygazowałem to mi wskoczyła jeszcze dobrze trójki nie właczyłem a teraz :)

 

 

poprawiłem literówkę w tytule

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie czy to ma jakis wpływ jak nie zagrzeje parownika znam gości co np przy -15 palą tylko na gazie Wkurza mnie to bo jeżdżę trochę na krótkich odcinkach i musze tankowac też często do baku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pzry instalacji IIgen. ustawione miałem na 15'C i nie miałem problemu, ale instalacja sekwencyjna działa troszke innaczej, gaz nie jest zasysany, tylko wtryskiwany i powinno być w ukłądzie odpowiednie ciśnienie. Instalacje są projektowane do pracy w odpowiednim cisnieniu (nie wiem jakim dokładnie), ale LPG osiąga odpowiednie ciśnienie (i predkość parowania) właśnie przy 30'C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze inaczej. IV gen.

Temp przełączenia się na gaz ok. 65 st.

Gaziarz wyjaśnił to tak:

prawidłowa min. praca gazu w silniku to ok. 35 st.

gaz w zbiorniku o ile się nie mylę ok. -30 st.

temp. parownika ok. 65 st.

Przy temp. zew. ok. 5-10 st gaz przełącza się po ok. 1 - 1,5 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej Vectrze mam instalacje 4 gen. gaz mam ustawiony na przełanczanie od obr. (2200) i jak narazie jest o.k. wcześniej mialem ustawiona zbyt bogata mieszankę i nawet przy 2-3 stopniach na dworzu odrazu zmienialem z PB na lpg i chodził równo teraz pewnie troszke bede musiał na Pb go dłużej trzymać, gazownik o mnie powiedział że gdym chciał przerobic sobie na z obrotów na temp. to optymalna była by 35.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NIESWIADEK

ja mam u siebie II-gą generację. Gaz załącza się zawsze po przekroczeniu 2700 obrotów.

Początkowo przejeżdżałem ok 2 km i dopiero załączałem gaz. Ale niestety wymagało to częstszych wizyt przy dystrybutorze benzyny.

Od jakichś 30 tysięcy kilometrów stosuję zasadę - odpalić na benzynie i zaraz przełączyć na LPG - nie mam do tej pory problemów (poza tym że jak zgaszę silnik przed rozgrzaniem to później rozrusznik musi trochę więcej kręcić i czuć zapach gazu - w normalnych warunkach pali na dyg.)

Wizyty przy dystrybutorze benzyny mam bardzo rzadkie (raz na 3 m-ce, albo i rzadziej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób przełączania z benzyny na gaz zależy od rodzaju instalacji, większośc sekwencji przechodzi po osiągnięciu temperatury i przekroczeniu zadanych obrotów . instalacje I i II generacji to zupełnie co innego, temp 30,35 stopni jest temp optymalną.szybkośc przechodzenia na gaz zależy od szybkości nagrzania silnika i reduktora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artek974, zależy jak instalacja jest ustawiona. Komputerem się podlaczając możesz wszystko ustawić wedlug upodobań. Ja dla przykladu mam II generacje i przelaczam po osiagnieciu progu 2300 obrotów. Temperatura odlączona, niezależnie jaka jest to przelacza się zawsze po osiągnieciu 2300 obrotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności