Skocz do zawartości

Silnik 1.4 turbo


Gość E46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uzytkownikow opla ,planuje kupic kupic zafire c w benzynie ale mam obawy co do silnika 1.4 turbo chodzi o pekajace tloki ,rocznik jaki mnie intetesuje to 2012-2015 czy w tych rocznikach tez byl problem nie chcialbym wydac tyle kasy i zaliczyc remont silnika prosze pomuszcie mi bo bardzo podoba mi sie ten samochod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem pękających tłoków dotyczył silników 1,4T które były stosowane w Astrze K od 2015 roku; 1,4T stosowany wcześniej to zupełnie inna konstrukcja, w której ten problem nie występował;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybkiego w polskich internetach to może ze dwa przypadki google wyszukało...;

jeżdżą po Polandii dziesiątki, jeżeli nie setka tysięcy aut z tymi motorami, więc moim zdaniem zjawisko jest marginalne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

w 2016 szukałem dla siebie Astry J SportsTourer właśnie z 1,4T 140KM - miał mieć max. 4 lata,  jak najbogatsza wersja oraz pochodzenie z krajowego salonu; liczyłem się z tym, że zapłacę przynajmniej kilka tysięcy PLNów więcej niż za "ideał" z Otomoto/Allegro/niepotrzebne skreślić... a nie miałem czasu ani możliwości na indywidualne szukanie po Europie - fajne egzemplarze znikały momentalnie z ofert - miałem przypadek, że znalazłem ogłoszenie z drugiego krańca Polski - salon sprzedawał auto przyjęte w rozliczeniu - wcześniej kupione u nich jako nowe, z pełną historią, za cenę zdecydowanie powyżej średniej; ogłoszenie wystawione w piątek wieczorem, w sobotę umawiałem się z doradcą że przyjadę w poniedziałek - dosłownie godzinę później miałem telefon, że sprzedali...

a patrząc na obecną sytuację na polskim rynku... dobre używańce to sprzedają chyba tylko ci, którzy koniecznie muszą....

tym niemniej - powodzenia w poszukiwaniach;

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja jest taka ze potrzebuje auta zeby zapiac dwa foteliki z tylu i corka 8 letnia na srodku ,wybor wcale nie jest taki prosty bo takich aut z dobrym silnikiem benzynowym jest malo w tych rocznikach dlatego padl wybor na zafire bo ma naprawde ladny srodek i wyposazenie .Rocznie bede pokonywal kolo 8 tys km wiec diesel odpada zawsze udawalo mi sie kupowac samochody ktore mi nie sprawialy problemow mam nadzieje ze w zafirze tez tak bedzie i chcialbym pojezdzic nia pare lat nie lubie zmieniac aut ...pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności