Skocz do zawartości

Pierdzenie tłumika środkowego po nagłym wciśnięciu gazu


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mateusz101195,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem że jest jakoś głośniej w aucie, słuch mnie nie mylił o opaska łącząca tłumik środkowy z końcowym się zesrała a raczej nie podołałem do końca w jej montażu rok temu ;/ wymieniłem na nową, na pastę założyłem, szczelnie fajnie pięknie nie ma przedmuchu. Zaobserwowałem z kolei inne zjawisko, jak nagle nacisnę gaz to z okolic tłumika środkowego dochodzi takie jakby pierdzenie? ciężko to określić, w każym razie hałasuje, oblukałem wszystkie łączenia poprzedzające tłumik, wszystko jest szczelne i całe, tłumik minimlanie drga przy takich zabawach ale nie zauważyłem aby o cokolwiek obijał. jak powoli wcisne gaz i łagodnie wbije go w obroty to jest cicho, tylko przy raptownym dodaniu gazu piedzi. da radę coś z tym zrobić czy bez ewentualnej wymiany tłumika się nie obędzie? cały tłumik nowy, kupiony stąd: https://allegro.pl/oferta/tlumiki-rura-opel-astra-h-1-6-1-8-kombi-2005-9546164619?snapshot=MjAyMS0wMy0wM1QxNTo0NDozNi40NDdaO2J1eWVyO2U2NjU4MGRmMzk1ZjkwZTJiOTVmMmRmNGMzMWZlM2FmNzZiYTBhN2MxZDk0MmUyZjFjZmQ1Y2FmZTNjNTgwMWQ%3D
 

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje link do filmiku jak to brzmi
 

 

tam na poczatku naciskam raptopnie i puszam, ze sie wkreca do tam 1500obrotów, potem wkrecam go wyżej i ten dźwięk znika i słychać tylko już za samochodem dźwięk tłumika normalny, na początku jest to pierdzenie. tłumik środkowy tak ujowo tłumi czy coś może być źle spasowane? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak od wymiany na nowe to raczej tak zostanie, tanie zamienniki nijak się mają do oryginalnych czy firmowych . Chodzi o samo wykonanie , wygłuszenie i przepływ. Tam nikt tego nie oblicza tylko łączy puszki . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba od zawsze tak jest, ostatnio dopiero zwróciłem na to uwage. Rozebrałem tłumik, zajrzałem do środka ale wszystko wyglada ok, jakaś perforowana rura, pare przerw i spawów, nie było nic oczywiście rozdupconego. Zatem chyba ten typ tak ma i trzeba z tym żyć xd 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Rozwiązanie

hhehehe gówno a nie ten typ tak ma, ostatnio pierdzenie się nasiliło i rozciąłem dziadostwo. okazało się że rurka z jednej strony nie jest wspawana w tą obręcz tylko włożona na (mierzony z boską prezycją) wcisk. z kolejnymi kilometrami się to po prostu wyklepywało aż mój słuch powiedział dość. tłumik made in eu, podwójny płaszcz a rurka zamiast zaspawana to wyebana na wcisk i fajrant. czasami słów brakuje. po zaspawaniu tego obijającego dziadostwa cisza jak w fabrycznym tłumiku. infomaracja dla potomnych 

343559669_548156744146407_58579180868191535_n.jpg

341781231_203557432459415_5598467635910735392_n.jpg

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodajmy do tego że to tani zamiennik,  niecałe 2 lata temu dałem za komplet (początkowa rura z elastycznym łacznikiem, srodkowy i końcowy) 410zł z dostawą. co do samej obudowy to plus po podwójna blacha to jednak kox, ale środek to nieporozumienie, tej waty szklanej czy cokolwiek to jest tyle co kot napłakał + wciskanie a nie zespawanie rur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności