Skocz do zawartości

Awaryjność zafir


Gość jacek76

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację auto prezentuje sie fajnie i nie wygląda by było bite. Ale mam wątpliwość czy na przedniej szybie powinien być pas przeciw słoneczny :D Czyżby fabrycznie były montowane szyby z pasem przeciw słonecznym :D Być może się mylę, ale sprawdź czy numery na przedniej szybie są zgodne z numerami na pozostałych szybach :)

Szyba z pasem przeciwsłonecznym jest również w innych (patrzyłem na allegro) , ponadto wymieniana też chyba nie była bo jest porysowana od wycieraczki ale najciekawsza rzecz to brak naklejki na przedniej szybie , naklejka była ale została zerwana , po co ?

 

[ Dodano: Wto Kwi 15, 2008 22:01 ]

Byłem dziś z tą zafirą na diagnostyce , wszystko jest ok , bita nie była.

Nie działa ręczny z prawej strony , zapieczona linka lub zacisk , wydaje mi się że groszowa sprawa,

Nie działa zamykanie tylnej prawej szyby z przycisku w drzwiach kierowcy , widocznie switch albo coś , mam nadzieję że drobiazg ,

oberwany podłokietnik , wygląda mi na to że sam się poluzował i odpadł , nie mam pojęcia jak go przymocować , rozbierać tapicerkę siedzeń?

W związku z powyższym stanę się właścicielem zafiry , mam nadzieję szczęśliwym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio coś jak moje tyko że ja mam 125kM.Co do przebiegu to sprawdź jak wygląda maska.Jak ma poodpryskiwany lakier od kamieni to znaczy że jest niezmieniana i niegrzebana czyli,że trochę przejechało i się zużyło nieco autko.Moja ma pełno takich odprysków szczególnie w okolicach grila i szyba też ma kilka takich słabych śladów,a jak porysowana od wycieraczki to też tak jak moja.Sprawdź sobie też stan tego koła zapasowego pod autem,moje brała rdza.

Podłokietnik to może być trudne do naprawy raz rozbierałem swój bo ma lekki luz i dałem sobie spokój bo tam coś teges nie wiedziałem chyba czy też za dużo grzebania i zostawiłem w spokoju.

Kierownicę mam jak nową więc po niej nic nie stwierdzisz raczej.Wycieraczka kierowcy powinna być pod piętą wytarta przy tym przebiegu-u mnie jest.

Sprawdź sobie też stan hamulców (tarcze i klocki i płyn) wymiana wszystkiego to nieco kosztuje.

Wygląda na garażowaną albo ktoś zadbał o listwy boczne.Jak kupowałem swoją to miała 4 lata i listwy boczne z jednej strony były zupełnie wypłowiałe do szarości.Czernidłem je zrobiłem bo tak ładniej wygląda:).

 

Ogólnie niezła ta zafcia 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stanu i bezwypadkowej przeszłości auta jak i przebiegu , nie mam kompletnie zadnych zastrzeżeń. Z autem byłem na diagnostyce i wszystko jest ok , poza kilkoma drobnymi wyciekami z silnika ale to kwestia wymiany uszczelek i niedziałającym ręcznym prawego koła , być może linka lub zapieczony zacisk.

Koło zapasowe mam gdzieś bo i tak zostanie wywalone a w zamian włożona butla z gazem.

Gorzej będzie z podłokietnikiem , trzeba będzie zdjąc tapicerkę fotela a to może nie być łatwe przez poduszkę powietrzną.

A i jeszcze nie działa przycisk zamykania tylnej szyby ale to podobno jakoś się programuje , zobaczę może da radę to zrobić.

Tak na koniec , oczywiście mam wszystkie papiery do auta i serwisowany był też do końca , są wpisy w karcie gwarancyjnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam!!! Super Zafka mam identyczną w identycznym kolorze tyle iz moaja ma aluski. Widac ze koles cos kombinowal jesli nie masz bo chyba aluski to standard. Tez mam ten pasek solarny na przedniej szybie. Nie wiem jak Twoja Zafirka ale moja lekko faluje czasmi po odpaleniu lub czasami lekko przymula ale jest super autko. O taki mazylem i mam nadzieje ze tesz bedziesz zadowolony. Pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

faktycznie wersja ELEGANCE miała alu w pakiecie wyposażenia.

 

Co do przycisku od szyby - koszt ok 50zł używany. Sprobuj przeczyścić styki, i przełącznik - jest rozbieralny.

 

Przycisk sie programuje, ale tylko po to aby działała funkcja domykania szyb.

 

Gratuluje zakupu, na pewno nie będziesz zadowolony!

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Gratuluje zakupu, na pewno nie będziesz zadowolony!

 

Pozdrawiam!

hmmm mam nadzieje ze sie lekko pomyliles :mrgreen: do przeczyszczenia styku proponuje taki srodek jak "Kontakt" najlepiej jak bys zdobyl zloty Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Przepraszam najmocniej!

 

na pewno nie będziesz zawiedziony!!! tak miało być :mrgreen:

 

do styków przeznaczony jest kontakt U i S; PR tak średnio.

 

 

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co do szyby to ja obsatwiam przetarty kabel w wiązce łączącej drzwi z nadwoziem. Musisz wypiąć wtyczkę, rozebrać platikową tapicerkę wewnątrz samochodu w okolicy słupka środkowego na dole, po koleli z umiarem ciągnąć za przewody i któryś powinien wyjść z tej gumowej opaski, jak nie wyjdzie to muszisz sprawdzać miernikiem, który przewód nie łączy. U mnie prztarty byl kabel koloru białego więc zacznij od niego (może u Ciebie też). Poźniej musisz przeciągnąć jakiś przewód przez gumową opaskę i polutować.

PS żeby wyciągnąć wiązke kabli w gumowym kapturku z drzi muszisz z wyczuciem wcisknąć niebieski plastik otaczający wtyczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności