Skocz do zawartości

Meriva A 2005 z14xep - przegub wewnętrzny czy idzie kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Meriva A 2005 z14xep - przegub wewnętrzny czy idzie kupić?

Dobry państwu.

Szukam od jakiegoś czasu przegubów do prawej półosi (zresztą wymienne są) - mam zewnętrzną meyle ale za cuda nie mogę znalezć strony wewnętrznej?

 

Rozumiem że przez to że oryginalnie (chyba mam taki zestaw ale kto wie) jest to rozbieralne tylko po szlifie w miejscach stłoczeń co by krzyżak nie wypadł i stąd nie idzie kupić samego przegubu wewnętrznego tylko całą półoś?

 

Czy może ja ślepy jestem i da się coś wykombinować - bo inaczej to chyba założe stary ponownie choć jest luz a może ma być pionowy ruch a tylko wymienić ten zewnętrzny przegub?

 

Wg 7zap powinien być zestaw ale może jest wyjątek ze względu na sposób zabezpiecznia przegubu ?

https://opel.7zap.com/pl/car/x03/k/0/2-1/?vin=w0l0xce7554182450

 

VIN jak wyżej w linku

w0l0xce7554182450


Zewnętrzny wyszedł mi takowy bo rozebraną mam całą połoś.

https://allegro.pl/oferta/meyle-przegub-zewnetrzny-614-498-0013-11475193786

Meyle 614 498 0013

Cytat

Informacje techniczne dotyczące 614 498 0013

  • Długość [mm]: 155
  • Ilość zębów, pierścień ABS: 29
  • Rodzaj przegubu: Przegub równobieżny
  • Strona zabudowy: Od strony koła
  • Uzębienie zewnętrzne od strony koła: 22
  • Wał napędowy: z pierścieniem ABS
  • Wewnętrzne uzębienie, od strony koła: 28
  • Wymiar gwintu: M20X1
  • Średnica pierścienia uszczelniającego [mm]: 52
  • średnica zewnętrzna [mm]: 80

Te dane się zgadzają 22 i 28 ząbki nie po 22 jak czasami się trafiają. ABS 29 oczywiście.

 

Tylko nie widzę wewnętrznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie wydaje to dziwne bo przecież powinny być dostępne zamienniki.

 

Tymczasem udało się uratować sytuacje na już kupionym kiedyś używanym kompletem pod merive/tigre/corse - rozebrałem tylko jedną stronę znaczy opaski żeby zajrzeć co tam siedzi w środku i złożone na nowych opaskach. "nowa" używana ma 23 zęby - oczywiście cała reszta pasuje bo już założone i ma mniejszy luz z obu stron niż to moje.

 

Miałem już ratować swoją część i co ciekawe ta moja miała zaklepane krawędzie (przegub wewnętrzny) żeby krzyżak nie wypadł ale miałem jeszcze starą krótką półoś i tam jest na blaszke blokada tego krzyżaka - oczywiście obie poza tym są takie same przeguby. Więc taki myk że moją z zaklepaniem nie miałbym jak zablokować (choć czy to potrzebne w czasie użytkowania?) a tamtą mogłem przełożyć i zablokować.

 

Ale finalnie wstawiłem tą używke o 23 zębach ;)

 

edit

Teraz powinien pasowac na tą półoś 23 zęby taki zestaw wewnętrznego przeubu "Meyle 614 498 0025"

Cytat
  • Strona montażu w pojeździe: oprawa skrzyni biegów
  • Wewnętrzne uzębienie. od strony koła: 23
  • Srednica pierscienia uszczelniającego [mm]: 35
  • Rodzaj przegubu: Połączenie statywy trónożnego
  • Wał napędowy: bez pierżcienia ABS
  • Długość [mm]: 153.5
  • Uzębienie zewnętrzne od strony mechanizmu różn.: 22

ps błędy na aukcji alledrogo nie moje :)

Edytowane przez waldek2020

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności