Skocz do zawartości

1.7 CDTI przybywa oleju i klepią wtryski (po regeneracji)


Driverxxxp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem.Nabylem opla Merivę z usterka tzn.auto jest po regeneracji wtryskiwaczy 4 miesiące temu (faktura na 1900 zł).Zauwazylem że stan oleju jest 2-3 razy większy niż powinien.Olej wymieniłem odrazu.Ale też silnik pod obciążeniem klepie tzn stukają wtryski i potrafi puścić czarną chmurę z wydechu.Samochod odpala dobrze  na wolnych obrotach pracuje równo i cicho.Poprzedni właściciel mówił że czasem auto nie chciało zapalić,jak mu najdzie. Ja nic takiego nie zauważyłem.jedynie raz obroty falowały na chwilę. Od czego zacząć by doprowadzić auto do ładu? A może wtryski są źle zrobione/zakodowane? Regenerował ktoś z was wtryski w 1.7 CDTI 101 km? Zawór w pompie widzę że jest nowy,więc ktoś go wymieniał razem z wtryskami.

Edytowane przez Driverxxxp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin 83 napisał:

I jeszcze kwestia czy masz DPF i czy nie on sieje zamęt. 

To 2004 r więc tam nie ma DPF .z tego co widzę są dwa katalizatory.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wtryskiwacze do sprawdzenia ,jak dopiero co były regenerowane to zazwyczaj dają rok gwarancji , komp widzi je po kodach ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin 83 napisał:

No to wtryskiwacze do sprawdzenia ,jak dopiero co były regenerowane to zazwyczaj dają rok gwarancji , komp widzi je po kodach ? 

Nie mam pojecia.auto kupiłem w niedziele.wczoraj tylko zmieniłem olej i to wszystko,pojechałem w trasę za granice... (praca) teraz auto stoi a ja w między czasie rozkminiam jak to sprawdzić.. Czy próba przelewowa dużo powie jak któryś wtrys będzie do dupy?Dodaje film  jak silnik pracuje.Podczas gazowania słychać że któryś wtrysk klepie.


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test przelewowy jest bardzo ogólny , jeśli jeden będzie odbiegał znacząco od normy to spoko, jesli dwa, to pytanie które dwa , a może trzy będą złe a jeden dobry . Zależy jak zinterpretujesz pomiar . Równie dobrze możesz stetoskopem osłuchać w różnym zakresie obrotowym . Na filmiku dziwnie to wchodzi na obroty. Ciśnienie pompa daje odpowiednie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin 83 napisał:

Test przelewowy jest bardzo ogólny , jeśli jeden będzie odbiegał znacząco od normy to spoko, jesli dwa, to pytanie które dwa , a może trzy będą złe a jeden dobry . Zależy jak zinterpretujesz pomiar . Równie dobrze możesz stetoskopem osłuchać w różnym zakresie obrotowym . Na filmiku dziwnie to wchodzi na obroty. Ciśnienie pompa daje odpowiednie ? 

Nie mam pojęcia. Nic nie podłączałem pod kompa. Błędy żadne się nie zapalają na desce.wroce do kraju zobaczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności