Skocz do zawartości

Astra h - wymiana kostki i sworzni cięgna wybieraka zmiany biegów - luz na lewarku, biegi ciężko wchodzą


Rekomendowane odpowiedzi

Post informacyjny

jak masz jakiś luz na lewarku, biegi ciężko wchodzą to warto sprawdzić te dwie rzeczy:

po pierwsze wyregulować lewarek https://forum.opel24.com/topic/95606-astra-h-kombi-z18xer-skrzynia-f17-regulacja-biegów-po-wymianie-poduszek-silnika/


po drugie lewarek i jego cięgno jest połączony z wybierakiem takimi sworzniami i kostką, z czasem ona się wyciera i na lewarku pojawia się luz. zestaw 2 sworznie + kostka kosztuje w granicach 40zł więc można się pokusić o wymiane po tam 200k przebiegu, w astra h z18xer z skrzynią f17 pasuje ten od astry g (np ten https://allegro.pl/oferta/kostka-wybieraka-zestaw-naprawczy-vectra-astra-g-12292794818). Na żadnej aukcji nie znalazłem info że pasuje do astry h, ale w astrze g, h i paru jeszcze innych z namualnymi skrzyniami biegów jest dokładnie to samo więc można brać w ciemno. dodatkowo przy montażu warto zaopatrzyć się w jakiś smar, ja znalazłem jakiś smar do przegubów z dwusiarczkiem molibdenu i takim to wysmarowałem.
WYBIERAK-KOSTKA-BOLCE-Opel-Astra-G-Vectr
po krótce wymiana prosta, akumulator out, podstawa też i mamy wybierak na wierzchu. na każdym sworzniu na dole jest taka blaszka zabezpieczająca, wciskamy ją i wyciagamy sworzeń, da sie je włożyć tylko od jednej strony (jeden wychodzi od góry, drugi wychodzi od dołu, po odpięciu 1 można luźno poruszać cięgnem aby go wyjąć). wymieniamy elementy, składamy. można zrobić to bez regulacji lewarka, nic się nie przestawi bo wszystko wraca na swoje miesjce, moża też połączyć wymiane wraz z regulacją za jedną robotą. po wymianie biegi wchodzą inaczej, lepiej, cięzko  to opisać ale różnica jest zdecydowanie na plus a nie miałem jakiegoś turbo luzu na tym łączeniu więc jak ktoś ma mocno sfatygowane te sworznie to poczuje sie jak w nowym asterixie ;P 

przy wymianie wspomagałem się:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności