Skocz do zawartości

Najem długoterminowy samochodu


johnyb

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję najem autka, które zmieści mnie, 2 foteliki isofix, żonę i teściową. Nie mam antypatii do żadnej marki (może nie chciałbym Dacii czy SsangYong ). Na jakie modele patrzeć, żeby goła rata najmu nie przekroczyła powiedzmy ok. 1900 netto przy 0% na 3 lata i 15-20 tys. km/rok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...


Z własnego doświadczenia, Mazda 3, T-Roc, za małe na rodzinę 2+2, o tesciowej nie wspomnę. U mnie sprawdziła się Insignia B ST a teraz będzie przesiadka na Kodiaqa, ale polecam rzucić okiem na Seata Tarraco - na wersję Excellence z silnikiem 2.0 190KM

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to auto nie spełni wymogów autora. Musisz szukać auta które na tylnej kanapie ma trzy osobne siedzenia.
Na przykład Audi Q7 z dużych . Z mniejszych aut może Renault Scenic, espace lub peugeot 5008 lub Rifter
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam prowadze jednoosobowá działalność i zastanawiam się czy w moim przypadku lepszy będzie leasing czy jednak wynajem. Z wypowiedzi do jakich doszedłem wynika, że jeśli chce się zatrzymać auto to leasing, jeśli nie i chce się wziąć inne, to wynajem. Nie wiem czy lepiej wynajmować i mieć obsługę auta w racie i mniejsze ryzyko awarii czy kosztów eksploatacji czy też leasingować , by potem wykupić i ewentualnie sprzedać. Boję się , ze w wynajmie będę płacił w nieskończoność i ewentualnie miał problemy z oddaniem auta i dodatkowe opłaty, a leasing to dodatkowe koszty, serwisy w aso, utrata wartości, drogie ubezpieczenie, wykup i ewentualna sprzedaż i uiszczenie vatu i dochodowego-
Boję się, że poza chęcią posiadania dużo dopłacę do interesu i na koniec jeśli sprzedam auto wyjdę więcej na minus niż bym je wynajmował przez lata....
Może ktoś to ładnie policzył i może doradzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najem, aczkolwiek dobrze jest wybrać odpowiedzialnie. Porównać auta oraz oferty. Najem ma jednak wiele plusów:
nie martwisz się czy ktoś Ci auto zarysuje czy uszkodzi, po prostu wynajmujesz oraz jeździsz
Serwis, czesci eksploatacyjne, ubezpieczenie w cenie, nie masz nieprzewidzianych wydatkow, mozesz łatwiej zaplanowac budzet.
Wiesz ze auto kosztuje Cie np. 2000 zł miesięcznie plus paliwo, nie ma innych kosztów.

Dla każdego kto prowadzi działalność duze znaczenie mają przewidywalne koszty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwa konta, które dołączyły do forum godzinę temu i dwa konta nagle połączyła rozmowa o najmie długoterminowym. Nie marnujcie sobie czasu na jakąkolwiek formę szeptanego marketingu. Bo temat trafi do kosza, zanim jakiekolwiek boty zdążą go zaindeksować.

 

Aby Was nie korciło, nazwę firmy z Waszego posta wygumkowano. A kolejna próba przemycenia reklamy zakończy się zamknięciem tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności