Skocz do zawartości

Astra h 2008 kombi b+g, jaki aku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aku zaczyna mi umierać, ma koło 8 lat więc nadszedł jego czas. Jaką firme polecacie i jakie parametry aby nie zdechł tydzień po zakończeniu gwarancji producenta? Obecnie siedzi oryginał GM parametry 12V 55AH 255A wymiary około 24x17x17, jak dobrze rozumiem prawostronny +

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateusz101195 napisał:

12V 55AH 255A

255 amper nie za mało coś ? 

Ja ze swojej strony mogę Ci polecić firmę kozak , ostatnio u teściowej wymieniałem , przeżył 6 lat jazdy po krótkich odcinkach , market fryzjer i potem stał tydzień,dwa . 

Cena to połowa markowego akusia .

Chyba z 10-20 akumulatorów tej firmy jeździ po rodzinie i znajomych , z tego co wiem Adam też miał lub ma z nimi styczność . W starszych dieslach też daje radę . Jak nie masz start stopu, inteligentnego ładowania to bym brał IMG_20230130_120306.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym zdjęcie ale mam limit na wrzucenie pliku 60.58kb.... Od czasu jak robiłem posty o poduszkach to nie mogę zdjęć dodawać, chyba mi się limit na koncie skończył :D a aku mam obecnie oryginał GM z naklejeczką, nie było problemu, przed zimą go doładowywałem profilaktycznie aż do teraz, z rana jakby nie miał siły zakręcić wgl, za 2 obrotem dopiero odpalił. Potem podłączyłem elm327 pod obd i przy rozruchu prąd na aku spada do 6-7volt. Wsadziłbym wykres ale jak wyżej, nie moge dodać zdjęć ;/ 

O widzisz to mi z pracy ziomek go odradzał, teściu jego go montował i mu w twarz strzelił po niecałym roku :D a widziałem je na alledrogo, 200ziko za 60ah 550A.
https://allegro.pl/oferta/akumulator-kozak-ko600-60ah-610a-sae-60ah-9076889284

Jade jutro do sklepu z aku, z googla opinie ma cudowne, na miejscu coś kupie, przez tel mówili ceny około 280-300ziko. Ten kozak niby 200 na alledrogo ale wysyłka 90 i wychodzi to samo. Jakiś firm unikać czy to już nie te czasu że gówno sprzedają? :D
http://www.akumulatory-24.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak nie wchodzi foto to robię screenshota obcinam ramkę i bez problemu przechodzą fotki. Screen sam w sobie zmniejsza plik . Kiedyś na adminowym forum wrzucałem bo miałem foty kozaka w golfie 5,6, mondeo3 , Zafirze b , same diesle . I ostatnio ten 6 letni zmieniłem na taki sam. Wtedy kosztował 200 teraz 300 .

Może trafił się teściowi ten jeden felerny , albo go zagazował , źle ładował. Ja z nimi nie miałem żadnych problemów , 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wchodza dlatego że za duże, bawiłem się w zmniejszanie rozdzielczości bo te z tel w dobrej jakości mają po 2-3mb. Niezależnie jaki wątek piszę, albo w jakim odpisuje mam taki limit, udało mi sie wyciąc jego zdjęcie

maks.png

Teraz po wysłaniu tego zdjęcia mam max limit 57.41 kb XD 

W takim razie poszukam kozaka, może coś znajde w dobrej cenie z odbiorem w wawie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi limitami trzeba by holca dopytać . Dystrybutorem kozaka jest lucart na Śląsku jest ich sporo w Wawie brak . To trzeba będzie coś innego znaleźć , bo wysyłkowo to chyba szkoda zachodu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuasa , Jenox, Bosch , Exide kiedyś mi szybko padł i się zraziłem , ale później okazało się że winny był niewłaściwy regulator napięcia . Każdy pewnie ma tam jakieś swoje ulubione marki które poleci . Ale co nie kupisz powinno kilka lat wytrzymać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, biorę co polecą na miejscu. Czytałem gdzieś że dobrze profilaktycznie co pół roku podłączyć aku pod prostownik na cała noc aby go przeładować, sprawdzić elektrolit itp 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności