Skocz do zawartości

Olej silnikowy GM dexos 1 gen 2 a dexos 1 gen 3


Czarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów 

 

zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem stricte odpowiedzi na ten temat.

 

Posiadam od niedawna auto Opel Zafira C, rok 2018, 1,4 benzyna, 103 kW, 140 KM, kod silnika B14NET.

 

Przyszła  pora na pierwsza moją w tym aucie wymianę oleju. Zalecany olej według specyfikacja to dexos 1 gen 2. 

 

Wybór padł na GM dexos 1 gen 2 5w30. Po zakupie w sieci dotarł do mnie olej GM dexos 1 gen 3.

 

W związku z tym pytanie czy jest to tożsame, czy można nim zalewać silnik ? Według sprzedającego tak, według GM ( jeżeli to ich strona ) też

 

https://www.gmdexos.com/brands/dexos1/index.html

 

Czy macie w tym temacie jakieś doświadczenie, czy takiego oleju używaliście, proszę o Wasze rady

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaszki ćwierkają, że są zamienne, Gen3 w stosunku do Gen2 wiele nowości nie wnosi, z opiniami użytkowników może być krucho, bo norma raptem od kilku miesięcy funkcjonuje;

B14NET w pierwszych latach produkcji hulały na olejach z normą Dexos2, D1Gen2 pojawiła się gdzieś w 2017 chyba, jak zaczęły się ujawniać przypadki LSPI w oplowych turbobenzynach z bezpośrednim wtryskiem;

PS.

w normie D1Gen2 można znaleźć porównywalne /lub nieco "lepsze"/ oleje do GM-a za mniejszy pieniądz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę.

Skoro już mam olej D1Gen3 to można go użyć według Was ?

Problem w tym, że prawie nie ma o nim informacji w sieci, jeden czy dwa wątki na zagranicznych forach odnośnie porównań z 2020 roku bodajże i tyle.

W ASO Opla jak dzwoniłem to albo o nim nie słyszeli albo twierdzą, że jest dopiero w przygotowaniu.

Jedynie w dobrze znanym serwisie aukcyjnym pod D1gen 2 sprzedają D1Gen3 twierdząc, że to to samo, kolejna generacja 

I być tu mądry ...

Edytowane przez Czarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile mi pozwala moja kulawa angielszczyzna - wszystkie dostępne artykuły w necie twierdzą, że D1Gen3 jest "wstecznie kompatybilny";

co nieco zapewne na oilclub też pewnie wiedzą /chociaż zdaniem coniektórych to marne źródło wiedzy ;);

zalałbym i tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

Spróbuję zalać.

Przy okazji jak byś miał chwilę wolnego to może mógłbyś na priv

[email protected]

posłać info z jakiego oleju Ty korzystasz i co polecasz.

 

Pzdr.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna tajemnica...

mimo niechęci do prezesa Obajtka używam od jakiegoś czasu Orlena MaxExpert DEX1 - nie ma holograficznego znaczka Dexos1Gen2 na opakowaniu, ale normę spełnia "z zapasem" - w porównaniu do porównywalnych produktów kosztuje śmieszny pieniądz, no i jest w bańkach 4L - jak ktoś potrzebuje więcej można dokupić dodatkową litrówkę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności