Skocz do zawartości

Astra j 2010 1.6 turbo. 180km, spala olej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, używam Astry od 3 lat i od samego początku bierze olej.

Nalatane ma w tej chwili 140 tysięcy, kupiona od znajomego, który miał ją od nowości. Dbał lepiej niż o żonę.

 

Problem tak naprawdę zaczął się od samego początku, jak mu założyłem gaz, wymieniłem rozrząd, oraz pokrywę zaworów wraz z nową odmą (pokrywa nieoryginalna, 150 zł vs oryginalna 800zł, syczało na górze pokrywy, nie można było tego bagatelizować) zaczął brać około 600-800ml na 1000km. Znajomy mówi, że tego problemu nie miał, nic nie dolewał przez 9 lat jak auto używał, zawsze lany 5w30 gm'a, bądź pochodne z normą dexos2.

Moje pytanie brzmi, bo chcę parę rzeczy w nim porobić i nie wiem od czego zacząć, co z tym fantem zrobić? 3 lata mijają i zaczynam się wkurzać, bo ciągle muszę wozić ze sobą baniak. Zrobiłem ostatnio uszczelniacze zaworowe, lepiej się auto zbiera, ale wciąż olej bierze. Zastanawiałem się, czy po zainstalowaniu gazu może nagar z tłoków przedostał się do pierścieni i je zatkał? płukanki robiłem, ogólne, wraz ze zmianami oleju, nie pomogło. Zmiany oleju co 10 tysięcy na Orlenowski MaxExpert 5w40 C3.

Mam druga teorię, bo gdzieś kiedyś czytałem, że należy zamontować oryginalną pokrywę zaworów, z odmą również w oryginale. Te nieoryginalne moga mieć taki efekt. Jeżeli tak, to gdzie sprawdzić, że ten olej sie odkłada może? By stwierdzić winę odmy

Dajcie znać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź "na macanta " co się dzieje w przewodach za odmą , suche czy 

Nadmiernie zaolejone 

Kolejny temat to one katalogowo mają zużycie do 600ml na 1000.

No i z tego co o uszy mi się obiło LPG nie jest najlepszym rozwiązaniem do tych motorów .

Ale pewnie bardziej lubujący się w benzin się wypowiedzą 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, chciałbym zapytać czy problem ustał. Jeśli tak to co było robione. 
Mam podobny problem, po wymianie pokrywy zaworów na nie oryginalną zaczął mi brać olej i dymić na biało przy odpalaniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Diqit napisał:

Cześć, chciałbym zapytać czy problem ustał. Jeśli tak to co było robione. 
Mam podobny problem, po wymianie pokrywy zaworów na nie oryginalną zaczął mi brać olej i dymić na biało przy odpalaniu. 

 

Cześć. rozwiązałem problem pare miesiecy temu. Okazało się właśnie, że problem polegał na wadliwej odmie. Nieoryginalne mają ją zapewne walniętą. Po 3 latach użytkowania - 20 litrach oleju dolanych do silnika w trakcie użytkowania doszedłem do wniosku po kontakcie z legnickim gazownikiem, że na 99% problem leży w nieoryginalnej pokrywie/złej odmie. Wymieniłem, na alledrogo za 700 zł z kawałkiem. Wymiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Kupuj nową, zwracaj reklamacyjnie starą jak dasz radę. 

od wymiany zrobiłem 4k kilometrów. Zero dolewek. Wcześniej dolałbym juz 3,5 litra

 

alle allegro.pl/oferta/oe-pokrywa-zaworow-opel-astra-h-j-zafira-b-c-1-6-13079111652

 

Dobrze, aby to info mocno poszło w eter. Wielu osobom ucieka olej a odma w ecotechach jest bardzo ważna, jak się okazuje.

Edytowane przez SebastianK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też dolewam litrami ten olej i mnie to wkurza. Co prawda mam tylko benzynę 1.6 180KM. I po Twoich wskazówkach wszystko zniknie. Zgłaszałem że będę reklamował tą pokrywę, ale zrobiłem już ok 5tys km mam nadzieję że to nie dużo w stosunku ile powinna posłużyć i przyjmną na reklamacje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności