Skocz do zawartości

Przeciekająca uszczelka tigra twintop


Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

jestem posiadaczka Opla tigra Twintop 2005, samochód jest w świetnej kondycji z niskim przebiegiem, niestety miesiąc temu z przyczyn niezależnych ode mnie zmuszona byłam na rezygnacje z garażowania. Biorąc pod uwagę niesprzyjające warunki atmosferyczne i deszcze, zauważyłam, ze przecieka uszczelka. Pierwszym krokiem, który podjęłam to użycie do konserwacji silikonu, w sprayu, niestety nie przyniosło to rezultatów,

udałam się do mechanika nr jeden z prośba o pomoc- wykonał silikonowanie czarnym silikonem między uszczelka a rantem samochodu - tez bez efektów.

kolejno mechanik numer dwa - „naciągnął „ drzwi, żeby mocniej przylegały do uszczelki. Nadal bez efektów.

Po dzisiejszym nocnym deszczu nadal siedzenia sa mokre. Czy spotkali sie Państwo z tym problemem? Co robić? Czy wymiana uszczelki na nowa rozwiąże problem oraz czy wykonanie tego jest możliwe poza autoryzowanym serwisem. Z góry dziękuje za pomoc, jestem zrozpaczona.

Monika 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, masz pewność że to nie dach  cieknie ? Jeśli drzwi to może rzeczywiście nowa uszczelka załatwi sprawę , nie wiem jak z jej dostępnością. Są jeszcze sznury do uszczelek , coś w tym guście :

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-uszczelek-drzwi-samochodowych-6mm-9324531630

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Panie Marcinie,

niestety z moich obserwacji wynikał, ze przecieka głównie na uszczelce. W zalaczeniu zdjęcia. Nie słyszałam o takim zestawie naprawczym, bardzo dziękuje za polecenie, zabieram się za lekturę.

Za chwilkę zadzownie do autoryzowanego serwisu i zapytam jaki jest koszt wymiany uszczelki. 
Czy ktoś z Państwa miał doświadczenia z wymiana uszczelki w takim przypadku i czy rozwiązało to problem?

Pierwszy przeciek uszczelki wywołał u mnie pasmo nieszczęść: przestał działac samodomykacz w jednej szybkie oraz otwieranie dachu (prawdopodobnie na skutek zawilgocenia).

a po testach u mechaników w te upalne dni (i polewaniu zimna woda szyb/uszczelki) pełna przednia szyba🙉 wiec poziom mojej irytacji jest już na granicy, z góry dziękuje za wszystkie rady:)

 

93E3E477-FEEF-4F21-8272-F3E03D1761A4.jpeg

CDDFAF31-9AD0-4D5B-BCAB-F4F74F3499AE.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym się cieszył że na uszczelce a nie na łączeniu dachu , czy z samego dachu. Nowa uszczelka lub ten sznur powinien dać radę . Chyba że auto miało jakiś dzwon i drzwi rzeczywiście mocno odstają . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności