Skocz do zawartości

Problem z Centralnym Zamkiem, Elektryką i Uruchomieniem Opel/Vauxhall Vivaro 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nagły problem pojawił się w moim Opel/Vauxhall Vivaro z 2016 roku, wyposażonym w silnik 1.6 Diesel. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto może mi pomóc rozwiązać tę zagadkę.

Kiedy zostawiłem samochód na tydzień i wróciłem, byłem zdezorientowany,(bardziej wk...y) gdyż nie mogłem otworzyć drzwi za pomocą centralnego zamka zdalnego. Musiałem się włamać!. Pierwsze podejrzenie padło na rozładowany akumulator, więc postanowiłem go wymienić. Nie skupiałem się na tym zbytnio, myśląc, że akumulator po prostu osiągnął koniec swojej żywotności.

Pomimo wymiany akumulatora, nadal nie działał centralny zamek z pilota. Kiedy wszedłem do kabiny, zauważyłem, że podświetlenie licznika świeci się, chociaż kluczyk nie był włożony w stacyjkę. Jednak pojawiły się nowe problemy po przekręceniu stacyjki: komunikaty o błędach ABS i Airbagu. Przypuszczałem, że mogą one być spowodowane rozłączeniem akumulatora, więc poczekałem chwilę, a potem próbowałem uruchomić silnik. Niestety, nic się nie działo, rozrusznik nawet nie reagował.

Co więcej, centralny zamek nadal nie działał z pilota, tak samo jak kierunkowskazy a światła awaryjne mrugnęły tylko raz po ich włączeniu.

Podłączyłem samochód do urządzenia diagnostycznego, które wykazało następujące błędy:

  1. DTC0657 - Obwód sterujący przekaźnikiem głównym

    • Zwarcie z masą
    • Nieciągły
  2. C121 - CAN: usterka komunikacji ze sterownikiem trakcji TCS (Traction Control System)

    • Brak informacji
    • Nieciągły
  3. DTC0560 - Zasilanie sterownika

    • Napięcie w obwodzie poniżej wartości progowej
    • Nieciągły
  4. DTC0380 - Połączenie jednostki diagnostycznej podgrzewania wstępnego

    • Usterka wewnętrzna podzespołu
    • Nieciągły
  5. DTC253F - Jakość oleju silnikowego

    • Sygnał nieprawidłowy
    • Nieciągły
  6. U0422 - Nieprawidłowe dane otrzymane z modułu sterowania nadwoziem.

    • Usterka funkcji
    • Nieciągłe
  7. U0001 - Magistrala CAN wysokiej prędkości

    • Brak informacji
    • Nieciągłe
  8. B1408 - Wskazanie zapięcia pasów bezpieczeństwa

    • Zwarcie z masą
    • Nieciągłe
  9. B1520 - Układ regulacji przekaźnika rozrusznika

  10. 9530, 9531, 9568 - Nieznane kody usterki

Rozmontowałem część pojazdu, aby sprawdzić masę na karoserii, ale okazało się, że plecionka jest w dobrym stanie. Po jej wyczyszczeniu i ponownym zamontowaniu, podłączyłem akumulator. Kiedy przekręciłem kluczyk, zobaczyłem kontrolkę świec i usłyszałem brzęczenie, które wcześniej nie było słyszalne. Samochód uruchomił się.

Niestety, sukces ten był chwilowy, ponieważ pojazd uruchomił się tylko raz, a problem nadal występuje.  Dodam że jak akumulator jest podłączony to pomimo wyjęcia kluczyka licznik jest cały czas podświetlony. Jak zostawię tak na noc to rozładuje mi akumulator. 

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia lub może doradzić, co mogę jeszcze sprawdzić lub zrobić, aby rozwiązać ten problem? Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana.

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie i rady.

Pozdrawiam, Sylwek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo poszedł sterownik się czesać, albo gdzieś dostała się wilgoć , lub jakiś kunolis dobrał się do wiązki. Potraktuj kontaktem wszystkie możliwe połączenia skupiając się na sterowniku  ,skrzynce bezpieczników , jedyne co mi przychodzi do głowy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności