Skocz do zawartości

P0202 nieobecny


jarek65w

Rekomendowane odpowiedzi

 

P0202 - Wtryskiwacz 2. cylindra, przerwany obwód 
(04) - Nie występuje
Cześć 
Panowie może ktoś miał albo słyszał bo mnie już zaczyna …. brać.
Auto w gazie , pali bez problemu tyle że nie pracuje równo , przerywa przy przyspieszaniu i potrafi na szafie zapalić autko z kluczykiem. Myślałem że wadliwy ECU , wstawiony inny , używka oczywiście ale efekty takie same. Sprawdziłem cewki wtryskiwaczy benzynowych i napięcie na wtyczkach , na wszystkich to samo. Nie muszę pisać że wcześniej wymieniłem świece i sprawdziłem cewkę. Podejrzana jest instalka gazowa , przerwa na kablach , uszkodzona centralka ?
Jak to sprawdzić , można gdzieś wysłać najlepiej w okolicach centralnej polski (Łódź).
Dlaczego tam jest (04) - nie występuje ?
Silnik to z12xep z instalacją Elpigaz , ktoś zna fachmanów od tego ?
Pozdrawiam
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd w zasadzie jest cały czas , po wykasowaniu wraca . Czuć nierówna prace silnika , momentami nawet zapala autko z kluczykiem. Po zgaszeniu i odpaleniu za jakiś czas potrafi pracować poprawnie.

Dziś po pomiarach miernikiem cewek wtrysków i napięcia na wtyczkach przy włączonym zapłonie wyszło wszędzie to samo.

 

Znalazlem tłumaczenie tego błędu jako wysłanie sygnału otwarcia wtryskiwacza ale brak potwierdzenia zwrotnego ?

Czyli jednak wadliwy wtryskiwacz , sygnał zwrotny ?
 

Jak sprawdzić z pewnością ze wtrysk benzyny nie jest problemem , najlepiej bez wyciągania z auta ?.

oczywiscie problem jest na obu paliwach.

pozdrawiam

 

Edytowane przez jarek65w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak sprawdzić z cała pewnością że wtryskiwacz benzyny a w zasadzie jego cewka działa poprawnie ?

Znalazlem tłumaczenie tego błędu jako wysłanie polecenia otwarcia wtryskiwacza ale nie otrzymanie wykonania ?

 

Problemem wiec może być cewka czy. tylko okablowanie wtryskiwacza ?

Wstepny pomiar oporu na cewkach wtrysków i napięcia na wtyczkach dla wszystkich cylindrów pokazuje takie same wartości .

Gdzie może być wiec żródło problemu - przerwany obwód wtryskiwacza (04) nie występuje ?

pozdrawiam

Edytowane przez jarek65w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być winny sterownik LPG bo przez niego przechodzi sygnał z wtryskiwacza PB - najlepiej by go było podmienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam czy tylko w benzynie szukać problemu ?

Na lpgforum zadałem takie pytanie o błąd i możliwe powiązanie z kompem lpg.

Chyba nikt jeszcze takiego błędu nie odnotował , na wielojęzycznych forach także nie trafiłem na dokładnie takie rozszerzenie do błędu .

 

Mam drugie auto z tym samym sterownikiem ale nie chciałbym uziemić drugi pojazd bo mam trochę km do pracy .

A kupić sprawna używkę dość leciwego niepopularnego sterownika w dobrej cenie nie będzie łatwo.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bo jeśli jest problem z okablowaniem to od razu powinien nie chodzić dany wtryskiwacz PB, wiadomo potem i na LPG tak samo bo go powinien wyłączyć więc silnik na 3 będzie chodzić.

 

Dobrze by było mieć coś do podłączenia pod komputer - opcom lub po obd na bluetooth choć nie wiem czy tak widać poszczególne czasy wtrysków.

 

Jak nie to pominąc LPG znaczy połączyć przerwane kable na PB (wszystkie) i będzie wiadomo czy okablowanie liche czy sterownik LPG krzaczy się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam op-clona i kabel do gazu , podglądać wtryski mogę tylko to mi raczej nic nie da.

Auto musi kuleć na wtryskiwaczu (raczej 2) bo to nie tylko widać w błędach ale i czuć , Nierówna praca na wolnych i poszarpywanie podczas jazdy. Nie ma opcji żeby pracowały poprawnie.

Najwiecej wniosłaby chyba podmiana sterownika gazu z wcześniejszym wpakowaniu mapy z kulejącego auta.

Tylko boje się trochę uwalić ten sterownik jeśli jakimś cudem by się to stało z winy okablowania kulejącego auta. No nic pomyśle jeszcze albo postaram się rozejrzeć za jakimś sterownikiem.

pozdrawiam

Edytowane przez jarek65w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności