Skocz do zawartości

Astra J 1.6 115KM benzyna przerywa, szarpie


Łukaszłukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Posiadam Opla Astrę J 1.6 115KM benzyna 2016r 130tys przebiegu. Wiem że jest kilka tematów o szarpaniu, ale w moim przypadku występuje to inaczej niż u innych. Samochód zakupiłem w 2019r z nalotem 102 tys. Zrobiłem od tamtej pory 28tys. Jak zakupiłem auto to po pół roku zaczęło mi szarpać na każdym biegu i to na niskich i wyższych obrotach. Byłem w warsztacie stwierdzono to samo co w Internecie wyczytałem że świece bądź cewki. Dla świętego spokoju wymieniłem wszystkie świece, oraz cewki. Problem znikł. Ale od 2 miesięcy powróciło szarpanie, lecz troszeczkę inaczej teraz jest. Samochód szarpie podczas przyspieszania w zakresch obrotowych od 1.5 do 3 tys obrotów. I jak mu wcisnę gaz w opór to go chce zdławić ale jak dam w opór przy 4 tys obrotów samochód normalnie się zbiera. Ja jeżdżę samochodem codziennie i to szarpanie nie występuje cały czas tylko np 2 razy w tygodniu jak jadę do pracy to aż nerwów dostaje. 28tys temu świece wymienione cewki też. Filtr paliwa wymieniony pół roku temu jak i filtr kabinowy i powietrza, olej również. Tankuje paliwo 98 oktanowe i zauważyłem że lepiej się ten samochód na tym paliwie zbiera. Na komputerze nie ma żadnych błędów. Mechanik znów mi gada że cewki albo świecie do wymiany, no ale śmieszne że taki samochód z 2016r po przejechaniu 28tys już trzeba świecie nowe. Stare samochody 300 tys przejechały i świec nie trzeba było wymieniać. Może coś koledzy mi powiedzą na ten temat coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2023 o 22:53, Łukaszłukasz napisał:

Mechanik znów mi gada że cewki albo świecie do wymiany, no ale śmieszne że taki samochód z 2016r po przejechaniu 28tys już trzeba świecie nowe

Wykręć świece i zobacz jak wyglądają. Bo to że były jakiś czas temu wymienione nie oznacza że nadal są w pełni sprawne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecę wyglądają na ok. Mają barwę kawy. I nie wiem co to może być. Dzisiaj jak przyjechałem to zauważyłem pewną rzecz. Na wolnych obrotach 1000 jak da się gazu do połowy bądź do pełna i obroty wzrastają do 2500 to podczas dodawania nagle gazu i w tym zakresie obrotów czuć takie zadławienie i lekkie drżenie samochodu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności