Skocz do zawartości

Stukanie przy ruszaniu (sprzęgło!!).


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :| Dawno nie pisałem postów ale moja Asterka nie stwarzała kłopotów więc nie miałem powodów :)

 

Niestety nic nie trwa wiecznie, otóż wczoraj rano zaczęły dochodzić do mnie małe głuche stuki z przedniego zawieszenia. Stuki zdarzają się podczas ruszania, oraz np. podczas przyspieszania na dwójce przykładowo przy wieździe na rondo :/ Wieczorem już te stuki nie były małe tylko zrobiły się bardzo głośne. Stuki są głuche i tak jak pisałem zdarzają się przy starcie i przyspieszaniu na dwójce. Pierwsze pytanko brzmi: czy miał ktoś coś podobnego i co to może być?? Odnośnie tego to mam jeszcze pytanko, jakie są objawy zużytych końcówek drążka kierowniczego. Z góry dzięki za odpowiedzi. Chciałbym pojechać na stacje diagnostyczną i mniej więcej wiedzieć na co mam zwrócić uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

na stacji diagnostycznej na pewno znajdą co to stuka. mogą to być tuleje wahacza,łączniki drążka stabilizatora,gumy stabilizatora,lub końcówki drążków kierowniczych :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stacji diagnostycznej, nic nie wykazało, wszystko w 100% stabilne, zero luzu. Pojechałem do jednego mechaniora i powiedział, że sprzęgło (a dokładnie jakieś sprzęgełko w sprzęgle). W sumie to może być prawda gdyż tak jak mówiłem stuk ma miejsce przy ruszaniu i hamowaniu (czuli jak sprzęgło ze ślizgania przechodzi w zacisk - czy jakoś tak). Mam więc pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Jakiej firmy sprzęgło wybrać (Astra G 99 rok 1,6 8V 75KM) i ile mniej więcej powinien mi mechanik krzyknąć za naprawe. Chciałbym to wymienić dość szybko gdyż Astrą jeżdżę w dłuższe trasy i boje się, że mi się rozwali do reszty po drodze. AAAaaa i jeszcze pytanko czy 178 tyś km to jest liczba która może spowodować samoczynne popsucie sprzęgła?? Czy to jest normalne czy mam pecha (autem jeżdżę od roku). Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieździe na rondo :P Wieczorem już te stuki nie były małe tylko zrobiły się bardzo głośne. Stuki są głuche i tak jak pisałem zdarzają się przy starcie i przyspieszaniu na dwójce

Tak czytam i się zastanawiam !! Ale to tylko moja teoria że powód tych stuków to nie sprzęgła a skrzyni biegów!! A to z tego powodu ze sprzęgło kończące sie to zazwyczaj dochodzi nieprzyjemny zapach palonej tarczy. ,ślizganie na biegach i wyczuwalne na pedale sprzęgła opory z tym związane!!. Ja uważam że stuki są z przegubu wewnętrznego skrzyni !! :D lub wieloklin na półosi :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze wypowiedź brzozy brzmi groźnie... nie jestem mechanikiem dopiero uczę się działania samochodu :D Jak byś mógł to napisz proszę czy są to poważne usterki i jak kłopotliwa jest ich naprawa. Co do poduszek to były sprawdzane i ponoś wszystko jest sztywne i oki. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze wypowiedź brzozy brzmi groźnie...

Miesiąc temu zmieniałem przegub wewnętrzny z tego powodu co podejrzewa brzoza.

Koszty to 160 zł przegub i jeśli robota nie w swoim zakresie to myślę, że z 60 do 100 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

No ja u siebie w astrze zauważyłem że jak skręcam w prawo i przyśpieszam to słychać stukanie a raczej chrobotanie po lewej stronie tzn. przy przednim lewym kole.Nic przy kole nie obciera-patrzyłem.

Wydaje mi się że to nie jest sypiący się przegub zewnętrzny-przy zewnętrznym w vectrze jak mi się posypał przegub to słychać było przy skręcaniu głośne pykanie.

Moze to wewnętrzny przegub przy skrzyni siada już?Tego jeszcze nie przerabiałem.

Proszę o podpowiedzi.

Moze ktoś już wymieniał w swoim aucie wewnętrzny przegub?

Dodam że skrzynia mi wyje na 5 biegu,olej dolewałem,biegi wchodzą dobrze.

Jak zbadać wewnętrzny przegub?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

regemen, pada lewy zewnetrzny...

 

brzoza, ze sprzeglem to roznie bywa... mi sie kiedys rozsypal docisk i nie czulem zadnych objawow wczesniej... oczywiscie rozypalo sie tak ze zasprzeglilo mi na stale... ech...

 

wracajac do tematu... pukac moze przegub wewn albo lozysko oporowe na sprzegle... wieloklin jak sie posypie to od razu na maxa...

 

stawiam na sprzeglo... o ile sie nie myle to w twoim przypadku da sie wymienic bez rozpinania skrzyni wiec 3-4h i po robocie... oczywiscie w warsztacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności