Skocz do zawartości

Meriwa B gdzie podłączony jest mikrofon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam z  Meriva B zamienić NAVI 650 na chińskiego Androida. Radio z okablowaniem już dotarło i robię na stole robię testy. Do radia dodali mikrofon lecz nie chcę go używać, gdyż w Merivie jest zamontowany w podsufitce. Przypuszczam że kabel od mikrofonu jest doprowadzony do modułu Bluetooth, moduł ten również będę musiał zdemontować. Proszę o informacje gdzie znajduje się ten moduł i jak się do niego dostać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł znajduje się najprawdopodobnie w radiu. A mikrofon jest w wiązce od radia. Przynajmniej u mnie tak jest w Touch & Connect i Meriva A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest osobna częścią 

IMG_20240205_130544.jpg

I nie wiem czy na oryginalnym mikrofonie podziałasz

Modułu szukaj w okolicy jednostki radia. 

Jakiego androida do mery b kupiłeś? Kiedyś szukałem to była posucha 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od chińczyka za 1k https://pl.aliexpress.com/item/1005005976896484.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.22.28f61c24VUR7st&gatewayAdapt=glo2pol

Dodatkowo nie chcę montować otrzymanej kamery cofania, tylko wykorzystać tą zainstalowaną przez producenta. Do podłączenia kamery zamówione gniazdo 20Pin które dotrze pod koniec lutego, do tego czasu chcę namierzyć ten moduł bluetooth i sprawdzić na które piny jest podłączony mikrofon. Z zdjęcia poniżej wygląda jakby moduł był przymocowany do czegoś okrągłego.

MODUŁ STEROWNIK BLUETOOTH 22739796 OPEL MERIVA B.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mikrofon w podsufitce przy lampce to sprawdź kolory kabli i potem przy module czy to te, bo pewności niema czy on przez moduł idzie czy przez radio . Chyba że już to wiesz.  Tam w środku idzie rura wzmocnienie to może do niej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, co do kolorów kabli to raczej obstawiam że będą inne, gdyż mikrofon w podsufitce ma jakieś 50cm kabla i dalej jest wtyk-gniazdo i właściwa wiązka. Tam kolory powinny być jak fabryka nakazała, będę musiał użyć miernika i kabel przedzwonić. Szkoda że nigdzie nie można zdobyć schematu elektryki do Merivy B :( oszczędziło by to sporo pracy.

Aktualnie rozebrałem antenę GPS jaką otrzymałem do zestawu Androida, takiego chińskiego gxxxa już długo nie widziałem :( spróbuję podłączyć się pod oryginalną antenę a to cudo pójdzie w kosmos. Zrobiłem zdjęcie tylnej strony NAVI 650 może ktoś wie do czego są kable od 1..3 ?

NAVI 650.png

ANTENA GPS CHINA2.jpg

ANTENA GPS CHINA1.jpg

ANTENA GPS CHINA0.jpg

Edytowane przez Aronnora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności