Skocz do zawartości

Zafira 1.7 cdti nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Auto nie odpala, posiada takie błędy. 

Co zauważyłem wczesniej

Auto w trakcie mocnego przyspieszania przy ok 4500 obr jakby odcięło zapłon lub było czuć taka chwilowa przerwę, a później normalnie do prawie 5000 obr. 

Była też historia że spalanie chwilowe raz spadło do 0.1/0.2l, później przez chwilę było 0.4/0.5, a tuż przed obecną sytuacja rosło 0.6 do 0.8l spalanie chwilowe. 

A tuż przed obecną sytuacja auto zgasło i nie mogłem od razu odpalić. 

Dopiero po kilkunastu minutach, później pojechałem na zakupy i wróciłem do domu. 

Przychodząc za kilka dni do auta aby pojechać nie odpalił oraz akumulator był słaby. 

Obecnie aku. Naładowany kręci, kupiłem nawet nowa przepywke ponieważ pierwszy błąd był P0101. 

 

Dodam że około 2000 km wyczyściłem egr, przepustnice, czujnik doładowania turbo i przepływomierza, auto po tym zabiegu chodziło świetnie, DPF na autostradzie po przejechaniu 600 km zapycha się o około 33% tylko na mieście na krótkich trasach bardzo szybko 1% na 2 do 3 km

Przebieg auta przed 200 tys. 

Tak to wygląda. 

Proszę o burze mózgów co może być. 

Gdzie zaglądać, może jakieś link na YouTube, inne tematy forum itd

 

Dodałem drugie zdjęcie nowy błąd, 

Ponownie próbowałem uruchomić auto, poruszałem bezpiecznikami przy akumulatorze oraz stykami które mogłem poruszać lub odpiąć. 

Rozrusznik kręci porzadnie, silnik chciał odpalić było słychać jak sobie perkocze po długim skręceniu, ale w momencie odpalenia momentalnie ucięło pojawiło się na desce auto z kluczykiem oraz nowe błędy - drugie zdjęcie. 

 

 

Dziękuję serdecznie! 

Screenshot_20240221_105547_com.insigniadpfgmailcom.oplmonitor.jpg

Screenshot_20240221_123456_com.insigniadpfgmailcom.oplmonitor.jpg

Edytowane przez Zafirab

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator przepływu paliwa , do weryfikacji wiązka , wtyczki ,sam regulator .

Masz zwarcie do masy , będzie trochę szukania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności