Skocz do zawartości

Zafira, Astra czy moze Vectra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuje ekonomicznego i pojemnego auta z klimą dla rozwojowej rodziny. Liczy się aby jechać tanio, nie psuło się to notorycznie i jak czytam do Opel Zafira raczej do takich aut należy nie mając zasadniczych wad, części chyba tez w miarę niedrogie.

 

Proszę o opinię użytkowników tych aut,

Ile LPG zużywają Wasze auta ?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Daniel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz male dzieci w fotelikach, to tylko Zafira.

Docenisz co to oznacza wysokie auto do ktorego nie trzeba sie wczolgiwac, zeby przypiac

dzieciaki. Poza tym duzy bagaznik, gdzie upchniesz wozek, wanienke, czy rowerek.

A jak bedziesz jeszcze bardziej rozwojowy to zmiescisz nawet 5 dzieci i zone :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Komfort zapinania dziecka w foteliku bez potrzeby większego schylania się i ładowania do auta. Mając dwoje dzieci w fotelikach w trzecim rzędzie możesz jeszcze przewieść żonę i troje dorosłych. Oczywiście przy 7 osobach bagażnik w aucie robi się bardzo mały, ale zawsze możesz wrzucić bagażnik dachowy :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ze względu na dzieci wybrałem zafirę. Jak masz dziecko w foteliku i nie może ono jeszcze włożyć nóg pod siedzenie kierowcy, pasażera z przodu to dłuższa jazda staje się trudna - nie tylko dla dzieci. Też rozważałem vectre, ale zafira wygrała :?:

Polecam zabrać foteli i dziecko do komisu/salonu i się przekonać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje ekonomicznego i pojemnego auta z klimą dla rozwojowej rodziny. Liczy się aby jechać tanio, nie psuło się to notorycznie i jak czytam do Opel Zafira raczej do takich aut należy nie mając zasadniczych wad, części chyba tez w miarę niedrogie.

Zafirkę ci polecam bo to to czego szukasz.Kup 1,8 XE 125kM i zamontuj sekwencję do niej.Mój pali w cyklu mieszanym 31 groszy za km.Sprawdzam wg poniesionych wydatków na paliwo więc chyba wiarygodne.W trasie spali więcej gazu więc obniży koszt nawet do 26 groszy za km wszystko zależy od stylu jazdy bo zafirka umie wziąć jak ma się ciężkie nogi a czasem ciężko jest się powstrzymać :?:

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz Diesla to rozrzad masz z glowy niemal do konca eksploatacji - jest lancuch.

A zawieszenie to zobacz sobie ceny na allegro amortyzatorow, itp. Ceny jak do Astry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też powiedzieli w ASO, że diesle są bardziej awaryjne niż benzynowe.

Być może jest to błędne rozumowanie wynikające z tego, że w warsztatach częściej spotkasz diesla, bo jest ich znacznie więcej niż benzyny ?

Powinni się tu wypowiedzieć posiadacze diesla (tylko szczerze) jak jest z awaryjnością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni się tu wypowiedzieć posiadacze diesla (tylko szczerze) jak jest z awaryjnością.

Ja mam swojego miesiąc i przejechałem nim dopiero 5000 km.

Rocznik 2001 przebieg 215000 km. Eksploatacja bardzo przyjemna, na trasie spalanie poniżej 5L /100 km.

Jak na razie jedyna awaria to pęknięty metalowy przewód paliwa za pompą wtryskową (ale była fontanna ;) ) - koszt naprawy 100 zł ale laweta 300 :?

Po kupnie wpakowałem się trochę w koszty bo samochód stojąc na podjeździe zapowietrzył się a mechanik sprawdzając dlaczego się zapowietrzył przy okazji znalazł ukręconą świecę żarową (podobno dosyć często się zdarza) Więc naprawa + wymiana przy okazji wszystkich uszczelnień - 1750 zł - trochę drogo ale auto robię dla siebie i zapłaciłem za niego 6000 Euro więc nawet po takich wydatkach i wszystkich opłatach wyjdzie duuużo :?: taniej niż w Polsce (nie będę nawet pisał jakby ta usterka była naprawiona gdyby samochód był kupiony na handel :?: )

Myślę, że jeżeli kupisz zadbane auto z oryginalnym przebiegiem to będziesz się nim długo cieszył.

Jeżeli jednak kupisz auto sprowadzone przez handlarza to od razu pomnóż przebieg x 2, 3 lub 4 i ustal nr do serwisu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności