Skocz do zawartości

Ile paliwa w baku?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

To raczej nie mozliwe zeby wlac duzo wiecej niz 58l - z pewnoscia orzneli Was na stacjach paliw. U mnie najwiecej, nawet na migajacej lampce udalo mi sie wlac ok. 50l

Wole nie testowac czy faktycznie w baku pozostalo mi 8l przed tankowaniem :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Proponuje zmienić stacje na których tankujecie.

Bo nawet w instrukcji fabrycznej jest napisane iż Zafira posiada bak o pojemności 58l.

Ciekawe jak długo (co nie których) oszukiwali na paliwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

ja nieraz wlewam po 50 litrów ( na migającej kontrolce ) zawsze jedna stacja :>, kiedys za Belgijską granicą dolałem sobie i weszło 54 litry, na mrugającej oczywiscie :idea:

czyzbym ja obrabial stacje ? :shock: ale nie przeszkadza mi to :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zmieńcie stacje bo was kankują :shock:

A niby jak nas kantuja? Jak tankuje tylko 48l zamiast 50+ to przeciez place za zatankowane 48l. Gdzie tu kantowanie? To chyba Zafira ma cos pokopane z odpowietrzaniem, ze nie udaje sie tankowac pelnego baku, albo tez wskazniki nie pokazuja poprawnie ile faktycznie paliwa jeszcze zostalo. Ja, tak jak zreszta tutaj na forum juz mi radzono, staram sie zeby zawsze w baku bylo przynajmniej 1/3-1/2 pojemnosci baku, bo ryzykowne schodzenie do niemal 0 moze sie zle skonczyc dla pompy. Jestem ciekaw uczciwej opinii tych co juz regenerowali swoje pompy, czy przypadkiem nie jezdzili notorycznie az do zapalenia sie rezerwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekww33

staram sie zeby zawsze w baku bylo przynajmniej 1/3-1/2 pojemnosci baku, bo ryzykowne schodzenie do niemal 0 moze sie zle skonczyc dla pompy. Jestem ciekaw uczciwej opinii tych co juz regenerowali swoje pompy, czy przypadkiem nie jezdzili notorycznie az do zapalenia sie rezerwy.

Czemu ma się źle to skończyć dla pompy? Przecież odpala normalnie i zawsze jest to paliwo w zbiorniku.

A co to za rużnica czy jest 8l czy 58l.

Jak by producent opla myślał tak jak ty to jakaś czerwona lampka powinna sie zapalać przy 1/2 zbiornika a zbiornik powinien mieć 150l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Czemu ma się źle to skończyć dla pompy? Przecież odpala normalnie i zawsze jest to paliwo w zbiorniku.

A co to za rużnica czy jest 8l czy 58l.

Jak by producent opla myślał tak jak ty to jakaś czerwona lampka powinna sie zapalać przy 1/2 zbiornika a zbiornik powinien mieć 150l.

Lepiej nie jeździć na rezerwie, bo jak jest mało paliwa to łatwo się może układ zapowietrzyć, co jest szkodliwe dla pompy...

A jakby producent opla myślał to by wstawił mniej awaryjną pompę.

 

Ja przy 2.2DTI starałem się nigdy nie jeździć na "żebraczce", jak się tylko zapalała to od razu tankowałem :shock:

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja poprzednio jeździłem Omegą 2.2DTI, problemów nie miałem, wystawiłem tak od niechcenia na aukcji z wysoką ceną, a że stan był super to klient ją wziął od ręki.

 

Przed kupnem naczytałem się o pompach itp. i wiedziałem w co się pcham, ale odpowiednie użytkowanie + pewny przebieg = brak problemów z pompą :shock: Niestety tylko rok nią pojeździłem.

Wcześniej ojciec miał 2 Zafiry (2.0 i 2.2) i nie miał problemów, ale też nimi za długi nie śmigał + były dosyć młode.

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekww33

odpowiednie użytkowanie + pewny przebieg = brak problemów z pompą

Co miałeś na myśli bo ja jestem zielony.

Może podzielisz sie swoją wiedzą z resztą urzytkowników "ROPNIAKÓW"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności