Skocz do zawartości

Stuki w przednim zawieszeniu przy skręcaniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tak jak w temacie. :? I nie bedzie to przegub bo stuki slychac podczas postoju gdy krece kierownica w lewo badz w prawo.Dziwne gluche pykania z przedniego zawieszenia.Podczas jazdy przy skrecaniu slychac je rownież. Luzu na kierownicy nie zauwazylem. Pozdrawiam

PS.Kola sa dobrze dokrecone ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest mało smaru w gumach drążka stabilizatora?? ja miałem podobnie. ale strzykawką wpuściłem smaru pod gumę i jest elegancko:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny objaw i niepotrzebnie wymieniłem przegub. Okazało się, że to tłumik środkowy dobijał do podwozia, przesunąłem go na gumach, które go podtrzymują i jest ok. Kiedyś jechałem z dużym obciążeniem i wjeżdżając przez bramę uderzyłem nim o próg, dlatego się przesunął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być łożysko amortyzatora. Dźwięk przy jego usterce jest taki jakby uderzenie w koło przenosiło się na sprężynę.

Doładnie miałem tak samo wymieniłem poduszke pod amortyzatorem i było ok

ps. Najgłosniej było podczas hamowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną rzecz kiedy wymieniłem sprężyny z przodu. Łożyska amortyzatora się pozacinały (coś tam się wygięło) i sprężyny całe się kręciły wydając dźwięk jakby siedziało tam jakieś afrykańskie plemię i waliło w tamtamy:) dźwięk się pojawiał przy skręcie kierownicą w miejscu i jadąc. Obyło się bez żadnych wymian - kolega coś tam odgiął i jest spokój. Pokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się że do wymiany mam łożyska amortyzatorów oraz łączniki stabilizatorów. Teraz moje pytanie- jakiej firmy wybrać części by pocieszyć sie sprawnym zawieszeniem przez pare lat i czy konieczne jest ustawienie zbieżności po wymianie takich części? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Teraz to afrykanskie plemię sie przenioslo do mnie :) jak skrecam kierownica max w lewo a potem w prawo to tak jakby przeskakuje sprezyna i jest glosny trzask... :)

Podobno lozysko amortyzatora jest do wymiany... Czy to sie parami wymienia czy mozna tylko jedno :) I czy duzo jest z tym roboty ?? Czy lepiej na warsztat oddac auto ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno lozysko amortyzatora jest do wymiany... Czy to sie parami wymienia czy mozna tylko jedno :) I czy duzo jest z tym roboty ?? Czy lepiej na warsztat oddac auto ??

najlepiej parami,bo po co 2 razy zbieznosc ustawiać

co cie czeka ,to tu masz opisane http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=4197&highlight=%B3ozysko+amortyzatora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Okazalo sie ze sprezyna przy lozysku byla peknieta i sie wbila w lozysko... :wesoly:

Chce kupic nowe x2 sprezyny przod, ale jest tyle tego na allegro... ze nie wiadomo co wybrac :wesoly: nie chce przeplacac i nie chce jakiegos szajsu kupic... :wesoly:

 

Co myslicie o tych -> http://www.allegro.pl/item566937382_nowe_sprezyny_opel_vectra_b_astra_g_przod.html

 

2 lata gwarancji i wsumie wygladaja jak... sprezyny...ehh

 

Autko to:

Astra G 98r. 1.6 8V HB

 

jesli temat juz byl, to prosze o odswiezenie go, z powodu linka ktory przeslalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności