Skocz do zawartości

Corsa b 1.2 nie odpala


Gość Jarek1222200

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z znalezieniem czujnika położenia wału

 

Sorki. Byłem przekonany , że ten silnik ma już disa ( zamiast kopułki). Tutaj jest tylko hall w aparacie zapł.

Ps. Zerknąłem tutaj Opel Corsa- parametry silników. i wyszło na to , że twój silnik , to najprawdopodobniej C1,2 NZ , bo x12xe ma disa.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co może być przyczyną braku iskry w tym autku skoro komputer nie widzi obrotów tego auta?

 

Znawcą tego silnka nie jestem , ale diagnoza komputerowa opiera się na czujnikach , więc jeśli nie ma czujnika wału , to komp nie ma co zobaczyć ( skąd dane bierze obrotomierz - nie wiem).

Może przyczyna jest prozaiczna - cewka, lub moduł zapłonowy - chociaż ostatnio gdzieś doczytałem , że on tylko wzmacnia sygnał (prąd) z cewki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek1222200

cewke a dokładniej moduł wymieniłem poniewaz nie dochodził prąd do aparatu zapłonowego teraz jak dochodzi prąd do aparatu to i tak iskry nie mam a aparat wymieniłem co prawdaz na uzywany. paliwo jest pompka chodzi tylko ta iskra a jak moge sprawdzić czy działa aparat zapłonowy? myslałem ze moze paluch od aparatu nie obraca sie ale jak sciągnołem kopułkę to on się kręcił. a propo czujnika położenia wału to ja niewiem czy go nie ma ja poprostu go nie znalazłem bo niewiem gdzie sie znajduje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moge sprawdzić czy działa aparat zapłonowy?

 

Elektryk ze mnie kiepski.Czujnik wału , to razem z cewką DIS ( bo ona daje jednocześnie iskrę na dwa cyl.). Aparat to zmieniałeś cały (razem z tym metalem , co wchodzi do silnika ) czy samą kopułkę?

Ps. Chyba mozna sprawdzić Przeładuj stronę Brak iskry

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek1222200

znalazłem czujnik położenia wału chyba szukałem na innych stronach i było napisane ze jest on nad rozrusznikiem i zaglądałem tam ale nie sciągłem rozrusznika i faktycznie jakiś kabel tam idzie więc moze to jego wina juz załatwiłem czujnik i jutro bede go wymieniał a co do aparatu to wymieniłem i kopułke i kable i cały aparat zapłonowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem czujnik położenia wału

 

To może być czujnik spalania stukowego . CWK , jeśli jest , to mieści się na wysokości mocowania wału korbowego i w zależności od silnika jest blisko krawędzi przodu lub tyłu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek1222200

ponyliłem sie to nie był ten czujnik jedna niestety ale wymyśliłem cos innego rozmawiałem z kolego i mówił ze miał podobny przypadek ale w passacie i nawaliła cewka wiec kupił nowa no i dalej to samo dał do mechanika, a mechanik 2 tygodnie sie bawił i nei mógł dosc co jest przyczyna w koncu postanowił zmienic cewke choc byla nowa i co sie okazało ze cewka jest w dupie wiec chyba sprawdze cewke u kogos kto ma corse. A dowiedziałem sie od znajomego w koncu co wyświetliło sie gdy sprawdzał komputer okazało sie ze zaden błąd nie wyskoczył tylko komputer niepokazuje obrotów rozruszika czy cos takiego.a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności