Skocz do zawartości

Błędy P0622 i P1895, check gasnący po odpaleniu


Gość Optimex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam pewien problem, po kupnie auta wykryłem metodą hamulec-gaz błąd P0622, innych dolegliwości nie było oprócz znikającego check engin dopiero po odpaleniu. Oddałem auto do mechanika w celu wymiany rozrządu, termostatu i wszystkich filtrów. Po odebraniu auta wykryłem nowy błąd P1895, również żadnych dolegliwości oprócz gasnącego check-a po odpaleniu. Szukałem opisów błędów jednak są one bardzo ogólne:( Czy nie zawracać sobie nimi głowy i czekać aż same się skasują po 30 odpaleniach? Czym mogły być one spowodowane, odpięcie wtyczek itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

podlacz pod komputer to sie dowiesz

mozliwe ze bledy sa nieaktywne czyli spowodowane np odpieciem wtyczki

check gasnie po odpaleniu wiec tak jak powinno byc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero ktoś pisał ze check gaśnie kilka sekund po przekręceniu za zapłon a po uruchomieniu gaśnie kontrolka emisji spalin więc nie jest tak jak być powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Pozwól uprzejmie na wypowiedzenie się w tej kwestji innym użytkownikom, może ktoś miał już taką przypadłość i posłuży pomocną radą a ja zaoszczędze kasę wydaną na przekasowanie błędów. Celem użytkowania forum jest dyskusja na temat pewnych problemów a nie gaszenie ludzi w stylu ,,było'' lub ,,jedz do mechanika to się dowiesz''.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Pierwszy błąd dotyczący wadliwego pola alternatora to wynik uszkodzenia samego alternatora (konkretnie regulatora) i wstawienie badziewnych - chińskich zamienników. Mam tak u siebie. Błąd nie daje się zkasować, nie chce mi się kłucić z gościem który to naprawiał bo i tak tego nie zrozumie. Błąd nie ma wpływu na pracę silnika i ładowanie.

Drugi błąd dotyczy (z tego co znalazłem) przeciążenia Twojego silnika a konkretnie temperatury pracy. Nie wiem czy masz DPF jeśli tak to czasem ten problem pojawić się może przy statycznym wypalaniu. Nie robiłem tego jeszcze u siebie ale widziałem jak kiedyś gościu co się "zna" na autach wypalał komputerem i trzymał oborty na 3000 na luzie. Auto (nie opel) gotowało wodę w chłodnicy. Ponieważ astry nie mają wskaźnika może właśnie zadziałało to ograniczenie pracy silnika. Może wstawiałeś jej mocno ostatnio lub mechanik jej wstawiał pod Twoją nieobecność:) Alternatywą jest czasem zwykły spadek napięcia w instlacji. Jak masz tęgi mróz na dworzu ia autko ma nie pierwszej świerzości aku to podczas odpalenia pojawia się zanik napięcia na instalacji auta i sterowniki tracą między sobą komunikację sypiąc później błędami różnej maści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala rada

dowiedz sie na poczatek od czego sa te kontrolki

bo kontrolka silnika z piorunem to nie tylko emisja spalin

obie kontrolki sa ze soba scisle powiazane

a ja nie bede zgadywal ktora masz na mysli piszac ''check''

czy z kluczem czy z piorunem

obie oznaczaja usterke w aucie

 

btw jest jeszcze komunikat ''check'' na komputerze pokladowym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do błędu dotyczącego przeciążenia myślę że był spowodowany wymianą płynu w układzie, mechanik odpowietrzał układ i byćmoże to było przyczyną:) to już wszystko jasne.

 

Drogi kolego Gawlak, najpierw wypada zapytać a nie zgrywać twardziela... i napewno wielu z tego forum powie to samo więc jeśli masz kiedyś zamiar doradzic komuś w sposób ,,jedz to sie dowiesz'', najpierw pomyśl czy będąc autorem tematu nie był byś takim osobnikiem ,,poirytowany''.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory kolego ale jestes w bledzie

nie ja mam pytac o szczegoly

tylko Ty masz dokladnie opisac usterke

lacznie z kontrolkami jakie swieca

wtedy otrzymasz odpowiednie rozwiazanie i naprowadzenie na rozwiazanie problemu

nie ja ani nikt naforum nie jest od wyciagania takich informacji

ani od zgadywania co masz na mysli

takie rzeczy to na forum www.wrozki.pl

zalujesz 50 zeta na podlaczenie pod komputer

to sobie kup wlasny interfejs

zwraca sie po 3 podlaczeniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności