Skocz do zawartości

BRAK AKCYZY samochód zarejestrwany w Polsce 3 lata


Gość Lisu500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem polega na tym ze nie mogę zarejestrować samochodu, ponieważ auto nie ma opłaconej akcyzy auto kupiłem zarejestrowane w kraju 3lata. Gdy poszedłem do wydziału komunikacji wszystko przebiegło normalnie dostałem „miękki” dowód po 3 tygodniach dzwonie czy jest do odbioru i tam dowiedziałem się, że jeszcze nie ma i że mam czekać, bo przyjdzie odpowiedz z Poznania, dlaczego nie chcą go wydać dodam jeszcze, że auto tam zostało kupione… Pan, który sprowadzał samochód jest za granicą i nie jeden samochód tak został zarejestrowany na sfałszowanej opłacie akcyzowej…. Wszędzie tylko mówią, że ja nie mogę opłacić tej akcyzy i że musi to zrobić ten pan, który sprowadził.

 

czy miał ktoś kiedyś podobny problem? Co najlepiej zrobic w takie sytuacji?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

IMHO jeśli auto było już w polsce zarejestrowane to nie mają praca ci ni ewydac dowodu, bo nie ty jesteś stroną w sprawie...

nie chca wydac - musza napisac na jakiej podstawie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma wade prawna

wiec masz prawo do zwortu kasy i oddania mu auta

niestety wpadles po uszy

kupiles od cwaniaka i oszusta

przepisy sa jakie sa

nie mozesz Ty zaplacic akcyzy tylko ten kto sprowadzil auto do PL

jak nie odda kasy to jedynie sad i dlugie batalie przed toba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz zrobić to namierzyć i ściągnąć tego cwaniaczka z zagranicy i ''zmusić''do zapłacenia akcyzy wraz z odsetkami(podejrzewam,że mało nie będzie).Tak jak pisze kolega Gawlak Ty nie możesz zapłacić akcyzy(nie jesteś importerem tego auta).Jeśli to nie pomoże to pozostaje walka w sądzie!

P.S.

Jakie to auto?

Pytam z ciekawości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal nie rozumiem. Akcyzę ma obowiązek i możliwość zapłacenia tylko ten kto auto sprowadził do polski i jako pierwszy zarejestrował. Auto było już w polsce zarejstrowane i dowód był wydany.

 

akcyza nie ciąży na posiadaczu auta a jego importerze, więc nawet gdy auto zostanie sprzedane IMHO urząd nie ma prawa nie wydać dowodu - bo raz już wydało, dwa nowy właściciel auta nie jest stroną (nie może np samemu zapłacić)

zamiast robić trudności nie urząd ściga tego co nie zapłacił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności