Skocz do zawartości

Coś wpada w rezonans przy ruszaniu Z19DTH [Astra H]


Gość Optimex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj zauważyłem denerwującą rzecz, mianowicie podczas delikatnego ruszania z miejsca gdy silnik łapie niższe obroty słyszę rezonans jakby coś drgało zgodnie z rytmem drgań silnika, powyżej tych obrotów jest cisza. Czasem słychać to na wolnych obrotach, dźwięk jakby drgającej plastikowej osłony silnika lub czegoś innego plastikowego ale słyszalne tylko w kabinie. Wczoraj byłem na kanale i wszystko od spodu wydaje się być w porządku, niestety nie mogę zlokalizować tego złośliwego ,,chochlika''. Dźwięk jest słyszalny tylko w kabinie chyba w okolicach ściany grodziowej lub podlgi ale bardzo ciężki do zlokalizowania. Proszę o sugestie :-)

Edytowane przez Optimex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz szukał źródła - podkładaj/wciskaj pod wszystkie podejrzane elementy kawałek gazety, gałganek szmatki żeby je naprężyć (z wyczuciem - szczególnie na mrozie - może coś pęknąć). Ja również po zakupie auta poszukiwałem chochlika pod maską, który "grał" w identycznej sytuacji jak opisujesz. Sprzedawca sugerował górną, plastikową osłonę silnika - to nie ona. Okazało się, że drga pręt do podpierania maski silnika. Nadziałem na niego gruby plaster z zaschniętego w tubie silikonu, przez co pręt jest lekko naprężony i dodatkowo elastycznie podparty w połowie długości. Dźwięk zniknął jak ręką odjął...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy zawieszenia silnika całe, zerkni czy nie ma napchanego śniegu lub lodu przy poduchach. Zawieszenie tłumików i rury wydechowej oraz osłony termiczne czy są całe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, stało 2 dni w garażu no i coś w niego wlazło. Bałem się że to dwumas bo mam już troche styrany i słychać na półsprzęgle ale raczej nie powinien wydawać takiego ,,drgającego dźwięku'', bardziej stuki, szemrania itp. Przed chwilą wracałem z pracy i pod domem na jedynce nie słychać tylko jak cofam a co najlepsze jak auto się toczy powiedzmy 20 km/h i hamuję to właśnie pojawia się ten rezonans i ustaje w chwili zatrzymania, na wstecznym to samo. Generalnie na każdym biegu gdybym go zdusił na odpowiednie obroty to ,,bzyczy''. Poduchy sprawdzone i wszystko gra.


Panowie wszystko już jasne, w drgania wpadała ta część dolnej osłony silnika połączona z zderzakiem bo brakowało jednego mocowania:) przy okazji uderzała również w dużą osłonę silnika co też generowało brzęczenie, wkręciłem gruby wkręt z podkładką i wszystko się uspokoiło :) dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Optimex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności