Skocz do zawartości

- - - - -

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej

kierownica układ kierowiczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2008 - 23:13

podczas jazdy po kocich łbach lub płytach betonowych z niewielką prędkością bardzo wyrażnie słychać dziwne stukanie dochodzące gdzieś z przodu auta jest bardzo intensywne przy małym skoku koła bez względu na to czy koła są skręcone czy nie to samo przy hamowaniu i bez hamulca byłem już dwa razy na stacji diagnostycznej i wszystko jest o.k. czy ktoś przerabiał już podobny przypadek?

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 07 luty 2008 - 08:35

Trzeba sprawdzić łącznik stabilizatora - u mnie to było przyczyną stuków http://localhost/ope...tyle_emoticons/default/smile.gif

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 07 luty 2008 - 16:45

Ja w pierwszym podejsciu wymienilem lacznik stabilizatora, natomiast teraz oddalem do regeneracji maglownice. Stukanie w obu przypadkach bylo podobne, przy malych predkosciach na nierownosciach.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2008 - 17:58

U mnie stuki dochądzą z okolic kolumny kierowniczej. Podejrzenie jest na przegub kierownicy (wał pośredni), ale jego wymiana jest dość kosztowna a 100% pewności nie mam że to właśnie ten przegub jest przyczyną tych stuków. Szukam taniego zamiennika moze ktoś z was wie gdzie można dostać??

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2008 - 16:14

Witam,mam identyczny problem z moją Merivką, zawieszenie idealnie sprawne, ale nadal coś stuka, myślę, że to właśnie może być przekładnia. Czy ktoś z Was poradził sobie już z tym problemem? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 25 marzec 2008 - 19:08

Mam podobne objawy - przy powolnej jeździe po nierównościach- stuki słyszalne i wyczywalne w postaci drgań na kierownicy . Dla usunięcia wykonałem dotychczas: - wymianę (08.2007) sworznia zwrotnicy (prawy) - wymianę (03.2008) drążka kierowniczego i łącznika (po lewej stronie) - dziś po kolejnej wizycie (przegląd techniczny) w serwisie zasugerowano wymianę obu drążków kierowniczych i ew. łączników a gdy to nie pomoże to w nastepnym etapie regenerację przekładni kierowniczej :lol:( Nie wiem czy ta droga jest słuszna :D ale te stuki są wkurzające.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   atb30

atb30
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Model:Opel Astra IV
  • Silnik:1,7 110KM

Napisano 05 kwiecień 2008 - 10:57

Witam. Ja mam prawdopodobnie ten sam problem. Na chwilę obecną liczę się z wymianą całego wspomagania kierownicy. Prawdopodobnie to jest przyczyną. Dobrze, że jest ALLEGRO. Koszt to 500-600 zł + wymiana, ale mój spokój jest tyle wart :)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2008 - 07:31

Ja bym tu bardziej podejrzewał sam drążek kierowniczy, a nie całą kolumne. To urządzenie od wspomagania jest tak precyzyjnym urządzeniem że tam nie powinno mieć miejsca zadne takie stukanie. Drążęk kierowniczy (wał pośredni) jest tu najbardziej podejrzany...

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 10 kwiecień 2008 - 10:13

Witam wszystkich zainteresowanych po krutce opisalbym prawdopodobna przyczyne stukania czeszczenia w tych egzemplarzach jest to bardzo prawdopodobne a mianowicie chodzi o silnik w spomagania jest tam taki walek przegobowy ktory przekazuje naped na kolumne i prawdopodobnie on tak trzaska ja mialem te same problemy po przesmarowaniu go wazelina przestalo stukac trzeszczec .Polecam to sprawdzic .Prosze o odpowiedz czy pomoglo :D

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   atb30

atb30
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Model:Opel Astra IV
  • Silnik:1,7 110KM

Napisano 10 kwiecień 2008 - 16:25

Witam W we wtorek będę u mechanika-kolejnego. Na pewno przekażę mu tę informację. Może rzeczywiście to taka błachostka. Bardzo dziękuję za informację.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież