Skocz do zawartości

Opel Tigra nie pali na dwa gary błąd f 95


Gość RODI86

Rekomendowane odpowiedzi

czyli bez kompa nic nie zrobi oki dziękuje za pomoc jadę na komputer i napiszę co i jak


 

byłem na komputerze dzisiaj po skasowaniu błędów za każdym razem pojawia się jeden błąd

 

Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza wyjmę całą listwę i sprawdzę każdy wtrysk dodam, że sprawdzając stan oleju poczułem zapach benzyny i rzadszy olej


wtryski sprawdzone i są sprawne nie leją trzymają i ładnie rozpylają pozostaje mi instalacja elektryczna, sterowniki i chyba najgorsze uszczelka pod głowicą :niie:

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

UPG - poczytaj o padniętej żeby niepotrzebnie kaski nie wydawać (niekoniecznie w swoim modelu - wykorzystaj wyszukiwarkę), a ciśnienie w cylindrach było sprawdzane?

I jeszcze jedna uwaga - pisz pod postem - nie odpowiadaj, nie musisz edytować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze olej rzadszy to moze byc od tego ze dostała sie niespalona benzyna.

Uszkodzenie w obwodzie to moze cos z instalacja,ale pasowało by sprawdzic stopień sprezania jak kolega Rafał napisał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie było sprawdzane jak tylko zaczęły się te problemy niby mechanik stwierdził, że jest ok lekko mniejsze na jednym garze ale nie duża różnica między innymi garami :zalamany: nie wiem jakie powinno być prawidłowe ciśnienie

 

kolego Rafale o co chodzi z tym UPG nie rozumiem tego skrutu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płynie chłodniczym nie czuć benzyną ani nie ma tłustych plam maź na korku lekka jest ale ona była jak go kupiłem na bagnecie brak śladów mazi z tyłu wydechu nie czuć płynem chłodniczym a dymu duża chmura ale on nie do końca jest biały lekko śiwawy paliwo w wydechu jest i duży smród benzyny dodam, że paliwo wycieka nawet na połączeniu kolektora wydechowego ze złączką elastyczną inaczej mówiąc na połączeniach wydechu a kolektora wydechowego

 

wymienił bym płyn chłodniczy i sprawdził jeszcze dokładnie ale strach jechać tigrą bo po dosłownie chwili paliwo cieknie wydechem którędy tylko się da główny problem dla mnie to te duże ubytki benzyny

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem spróbuje i napisze co i jak

 

a takie pytanko rozumiem, że przez nie spalanie wycieka benzyna ale jak dodam gazu pracują wszystkie gary to normalne żeby takie duże ilości paliwa wyciekały wydechem mimo to??


podmiana wtrysków nie pomogła zamiana wtyczek z napięciem na wtryskach zamieniła prace nie działały 1 i 4 cylinder po przełożeniu na swoje miejsce 2 i 3 nie pali coś czuje, że to chyba sterownik padł tylko nie ma to jak sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skupił na kablotece,skoro po przełozeniu na inne pracuje,czyli kompresje i zapłon mozemy wykluczyc, a błąd obwód czyli do sprawdzenia połaczenia.Sterownik to na koncu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to sprawdzić tam tyle kabli jest a dostęp taki mały miernikiem mi nic pewnie nie da sprawdzenie kabli od wtrysków bo tam są podawane impulsy

 

znalazłem przy kolektorze ssącym przy podszybiu od strony pasażera dwie masy o kolorze brązowym jedna nie była przykręcona a wygląda jak by szła do kompa przykręciłem ją ale nic to nie dało :niie: ale sterownika nie powinno to uszkodzić w takim razie szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności