Skocz do zawartości

Woda/Mokro pod dywanikiem kierowcy - Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość rapidrmp

Podbije temat.

 

Z laniem wody dajcie sobie spokój, bo i po co zalewać auto wodą. Poczekajcie do dobrej pogody niech sobie autko trochę na słoneczku postoi i pogadać z gościem od dyskoteki, aby pożyczył na chwilę maszynki do robienia dymu. Oczywiście, aby gościa nie blokować i jego aparatury zdemontujcie plastiki i wycieraczki z silniczkiem. Zamknąć maszynkę w środu w aucie, następnie odpalić maszynkę i jak zacznie się produkcja dymu to wszystko stanie sie jasne gdzie ulatuje dym.

POWODZENIA W USZCZELNIANIU /tak robią firmy, które parają się usuwaniem przecieków/ :drunk::devil2:

Edytowane przez rapidrmp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, podbijam temat. Ostatnio zauważyłem, że coś mi chlupie. Okazało się, że mam pełno wody pod wykładziną kierowcy i pasażera. Woda wyciska się, jak nacisnę pedał gazu w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Skąd to może lecieć? Przy tej uszczelce gdzie jest serwo? Muszę wymontować siedzenia i wyjąć to, żeby wysuszyć. Masakra.

 

34o4qir.jpg

Edytowane przez Defix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość CristalPol

Witam serdecznie, widziałem tematy o wodzie i przeciekach do auta, które są możliwe, niestety ja ich u siebie nie zaobserwowałem, nie wiem od jak dawna wlewa się woda do auta ponieważ mam go pół roku, wczoraj zdemontowałem całą wykładzine i co ciurkiem się lała woda, a na podłodze po 4cm wody u kierowcy i za kierowca, natomiast po stronie pasażera mokra jest tylko pianka wygłuszająca ale to tak że ciurkiem cieknie tak więc sądzę że jeszcze pół roku to i wykładzina była by mokra...

 

Moje wykonane czynności:

 

-demontaż wykładziny

-podniesienie pianki i włączenie farelki w celu wysuszenia pianki (nie chciałem jej wycinać)

 

i moje obserwacje, lałem litrami wode po szybie i ku mojemu zdziwieniu całkiem sucho pod spodem koło pedałów za nimi jedyne co mi nie daje spokoju to pokaże zdjęcia na których widać że uszczelka piankowa między tym czymś bo nie wiem co tam się znajduje jest żywcem bardzo mokra i być może że to właśnie tamtędy się leje może ktoś coś doradzić co to jest i jak to wyeliminować.

 

A dodam że jest to Corsa C z 2006roku, i jeśli przecieka to po jakim czasie w tych corsach szlak trafie uszczelki ?

 

 

f96c960ec48e8e8amed.jpg

c0bd36c60b4bae56med.jpg

3c4333f9e188bae4med.jpg

f2cf387dc5f37dc7med.jpg

e9391eadb9317750med.jpg

Edytowane przez CristalPol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CristalPol

Tego nie uszczelniałem ale w skrzynce z komputerem było 1cm wocy oczyściłem uszczelniłem i zobaczymy co to będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość CristalPol

Witam obejrzałem filmik w europejskiej wersji nie podejdzie się tak do serwa jak na filmiku uszczelniłem w 80% u siebie, wymontowałem i zasilikonowałem skrzynkę z komputerem komfortu, i jeszcze ten wystający plastik co wychodzi kolumna kierownicy do przekładni, ale co auto stoi pada 2 dzień i woda na podlodze stoi (nie mam wykładziny gdyż jest zdemontowana) co to może być ręce mi już opadaja :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CristalPol

Oddając autko co mechanika jaki byłby koszt rozmontowania kokpitu wyjęciu serwa i uszczelnieniu od nowa ? ktoś przeprowadzał taki manewr ? Dzwoniłem do ASO mają mi daćznać popołudniu jakie mogą być tego koszta

 

 

 

Dzwoniłem do ASO koszt rozbiórki i uszczelnienia serwa itp, uszczelnienie grodzi silnik wnetrze 1300zł idzie tylko nic innego zrobić jak palnąć sobie w łeb, zna ktoś kogoś innego co by się tym zajął

Edytowane przez CristalPol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć wszystkim, mój pierwszy post na forum :)

 

Również borykam się z problemem wody na dywaniku kierowcy. U mnie są to niewielkie ilości podczas sporego deszczu oraz po ruszeniu. Wymieniłem uszczelkę pod pokrywą przekaźników i kable wychodzące z tej skrzynki są 100% suche, nic tamtędy nie wlatuje. Woda zbiera się na przewodzie oznaczonym na czerwono na zdjęciu poniżej. Osłonka na nim jest poszarpana, więc woda się zbiera i prawdopodobnie to jest przyczyna dlaczego kapie po ruszeniu. Przewód ten wychodzi od komory silnika razem z linką do otwierania maski. Uszczelniłem od strony silnika to wejście, poza tym tam wyjście jest w takim miejscu, że raczej nie zbiera się tam wystarczająca ilość wody żeby mogło wpłynąć do wnętrza. Natomiast nie jestem w stanie zlokalizować gdzie biegnie drugi koniec tego przewodu.

Czy ktoś wie co jest za przewód i dokąd idzie? A co za tym idzie gdzie może być nieszczelność żeby woda wpływała do wnętrza samochodu? Sprawdzałem od strony komory silnika i niestety nie jestem w stanie zlokalizować gdzie tam może być jakaś inna nieszczelność przy lewym kole.

 

8LS3i9c.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rado1974

Witam

Kolego skrzynkę przekaźników to miałeś ma mysli tą gdzie są przekaźniki np.od klimy wentylatorów czy ta na podszybiu z kompem ta zakrecana? Najczesciej zbiera się właśnie woda w tej na podszybiu pod mechanizmem wycieracczek, tam parcieje uszczelka pod pokrywa tej skrzynki i zbiera sie tam woda, w trakcie ruszania przelewa się do wnetrza auta po przewodach i leci po lewym bucie najczęściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności