Skocz do zawartości

Wiarygodność przebiegu TUV ?


Gość mk5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Fircyk81

Gratulacje i bezawaryjności. Uwielbiam to uczucie radości ze świeżo zakupionego autka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się cieszy, jak kupuje...potem jak sprzedaje. Ja jestem za AG, zona Leon .
Ona jezdzi wiecej, ale jeszcze nic nie przesądzone które auto zostanie.(na razie oba)

 

Przestroga dla kupujących.

Auto kupiłem 2004,pierwsza rejestracja 06 2004, na przeglądzie okazało się że rocznik 2003. Oczywiscie to nie klamstwo w Niemczech.

Ponoć w tylko w Polsce jest data produkcji, natomiast w innych krajach(DE, Holandia, Belgia) data pierwszej rejestracji się liczy

Dodam że wspomnianie auto by bym kupił zdecydowanie taniej w Polsce.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Z tą datą produkcji też miałem przejścia, pan diagnosta przed pierwszym przeglądem po szybach stwierdził że auto starsze niż kupiłem : SMILE : Na vindekoderach było rok 2002 jak i 2003.

 

"Dodam że wspomnianie auto by bym kupił zdecydowanie taniej w Polsce"

Bo u nas są okazję , tam nie ma. Miejmy nadzieje że leon to nie okazja

 

Skąd jesteś ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku a mało jest autek po powodziach, czy po demolkach na autostradach.

Zostają jeszcze te które trochę demonstranci poobijali i przypiekali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przestroga dla kupujących.

Auto kupiłem 2004,pierwsza rejestracja 06 2004, na przeglądzie okazało się że rocznik 2003. Oczywiscie to nie klamstwo w Niemczech.

Ponoć w tylko w Polsce jest data produkcji, natomiast w innych krajach(DE, Holandia, Belgia) data pierwszej rejestracji się liczy

Dodam że wspomnianie auto by bym kupił zdecydowanie taniej w Polsce.

No to powiem kolokwialnie dałeś się lekko wydymać ^^ bez obrazy. Bo rejestracja tam jest w Polsce traktowana jako rok produkcji. Osobiście jakiś czas temu sprowadzałem rovera 75. Super ładnie co się okazało że diagnoście wyskoczyło że jest to 2002 a nie 2004. Podszedł do auta i pokazuje mi że na szybach jest 02. I co z tego że na szybach 02 jak może leżały na magazynie i są starsze np. I nie walczyłeś może też o swoje, powiedziałem że ma być 2004 i taki jest w dowodzie. Po głębszych doszukiwaniach się okazało że jest z 2002 ;). Uznawane jest rok do tyłu np z 2004 do 2003 jeśli miesiąc rejestracji jest 01/2004 lub 02/2004. W przypadku 02/2004 jest ważny dzień bodajże do 16 lub 17 czyli 16-17/02/2004 jest rok w stecz czyli 2003. W ogłoszeniach trzeba patrzeć dokładnie na miesiąc rejestracji.

 

Co do przebiegu to może i być taki tam raczej nikt nie cofa bo kary są horrendalne za to i nikomu się raczej nie opłaca bo gdy wpadnie musiał by zwinąć manatki wyjechać do Syrii i wrócić jako uchodźca. Natomiast może być to prawdziwy przebieg, auto ładnie utrzymane. Kilka dni temu będą w DE miałem okazje siedzieć w popularnej marce jaka wszyscy Janusze kochają. Z niezniszczalnym TDI pod maska 90 km. Przebieg 93 tyś 2002 rok auto. Cena? Można by było kupić ładną Astre IV^^.

 

 

"Dodam że wspomnianie auto by bym kupił zdecydowanie taniej w Polsce"

Bo u nas są okazję , tam nie ma. Miejmy nadzieje że leon to nie okazja

 

 

To chyba nie widziałeś okazji w DE albo nie wiem, są tak samo w polszy jak i w DE. Wszędzie są okazje ;)

 

Na koniec mam pytanko do Marka z ciekawości. Kupowałeś sam czy przez kogoś i od Turasa czy Niemca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exise możesz podać podstawę prawną?

 

http://forumprawne.org/prawo-administracyjne/476802-kupno-auta-z-niemiec-data-pierwszej-rejestracji.html

 

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/330159-co-sie-liczy-przy-pierwszej-rejestracji.html

 

Auto kupiłem w niemieckim komisie(znalezione na str mobile.de) Nie było zadnych pośredników-dobry kumpel obejrzał zakupił i wysłał na lawecie.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exise możesz podać podstawę prawną?

 

http://forumprawne.org/prawo-administracyjne/476802-kupno-auta-z-niemiec-data-pierwszej-rejestracji.html

 

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/330159-co-sie-liczy-przy-pierwszej-rejestracji.html

 

Auto kupiłem w niemieckim komisie(znalezione na str mobile.de) Nie było zadnych pośredników-dobry kumpel obejrzał zakupił i wysłał na lawecie.

Podstawy prawnej nie mam ale co do roku to wiem to od miłej pani z Urzędu Celnego gdzie ja robię akcyzę itd. i ona mi to kiedyś tłumaczyła, ponieważ niewiedza nie tłumaczy i sam się kiedyś przejechałem gdyż auto było z 01/2007 a się okazało że jest 12/2006. Tak jest bynajmniej u mnie gdzie robię tj. Piotrków Trybunalski.

 

Auto ładne, szkoda że nawet radio wydziechcili ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności