Skocz do zawartości

Termostat Astra 1


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

w moim autku temperatura podczas normalnej jazdy w trasie (100km/h) nie przekracza 90 stopni;

miasto w godzinach szczytu - dochodzi do 93 stopni

nagrzewnica daje ogień, po przejechaniu kilku km (max 10) na drugiej szybkości nawiewu (fachowo to określiłem :wesoly: ) jest za gorąco, zmieniam na 1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czy to znaczy ze jezeli temperatura jest stabilna to jest ok?pomimo tego ze jest troche za niska?

Czytaj dokładnie, w moim pierwszym poście pisałem o tym.

Stabilizator napięcia, lub nie te zegary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie, w moim pierwszym poście pisałem o tym.

Stabilizator napięcia, lub nie te zegary.

czytalem i pisales ze przy stabilizatorze swirowalby wskaznik paliwa,a on jest ok.pytalem poprzedniego wlasciciela i twierdzi ze zegarow nie wymienial.a atak przy okazji to jak wyglada stabilizator,gdzie sie znajduje,i ile moze kosztowac?[shadow=olive][/shadow]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zalewasz paliwa pod korek to się nie zorientujesz, zapala się rezerwa i na stację....

Czujnik paliwa nie jest dokładny, pokazuje orientacyjnie.

 

Jak na złość nie mogę znaleźć tego stabilizatora, a zegarów nie rozbierałem....

To będzie część wyglądająca, jak tranzystor, tej samej wielkości, na 3 nóżkach.

Niedawno kupowałem takie coś do interfejsu, kosztował mało, złotówkę, czy dwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem bedzie jak sobie kupie ksiazke i poczytam.mysle ze naswietli mi wiele watpliwosci.na razie poswiece jej troche wiecej czasu i poobserwuje,w koncu nie jestem w ciemie bity i do wielu wnioskow dojde sam.a swoja droga to bardzo fajny wozek,i choc nie chcialem astry bo sie rozgladalem za wiekszym i mocniejszym autkiem, to teraz jestem zadowolony.dzeki ja37 za podpowiedzi.mysle ze niedlugo se znowu poklikamy.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Mam Astre z silnikiem C14NZ. Termostat wymieniałem i nadal sie nienagrzewa powyżej 85*C. Czujnik paliwa wskazuje raczej dobrze. Jak sprawdzić taki czujnik temperatury (ten dla sterownika) jaką powinien mieć wartość np: w momencie gdy włącza się wentylator?

 

A drugie pytanie trochę z innej bajki. O ile zimą to im więcej sie w środku grzeje tym fajniej ale latem gorąca nagrzewnica w środku to trochę przesada-moim zdaniem. Po prostu jest za gorąco w stopy. Czy można zamknąć przepływ płynu przez nagrzewnicę - na lato? Czy trzeba zrobić coś w rodzaju zaworu trójdrożnego lub baypassu ?

 

 

Na pierwsze już znalazłem:

0*C 4,8 do 6,6 kom

+20*C 2,2 do 2,8 kom

+40*C 1,0 do 1,4 kom

+80*C 270 do 380 om

 

mój ma 1,6kom przy 33*C wiec raczej jest sprawny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Forumowiczów,

 

U mnie sytuacja wygląda tak: jakis czas temu tylko zimne powietrze leciało z nawiewu. Mechanik zaproponował wymianę nagrzewnicy i tak zrobiłem. Teraz leci ciepłe ale moim zdaniem za mało ciepłe ( kiedyś grzało mocniej). Spalanie podskoczyło o jakieś 15% (LPG). Jadąc do pracy większość drogi przejeżdżam ekspresówką ( z prędk. 110-120 km/h) reszta drogi bez stania w korkach - silnik od dawna (od czasu wymiany nagrzewnicy) nie przekroczył 90 stopni. Podejrzewam, że padł termostat. Czy słusznie??? Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności