Skocz do zawartości

Zegary i kontrolki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich mam malutki problem(albo duzy) kupilem rok temu Vectre z 2002r i jak bylem z wlascicielem u mechanika wszystko bylo ok podlaczyl go do kompa i nic nie wskazywalo zeby mial jakis problem.Po jakims czasie jadac wszystkie wskazowki zegarow opadly i kontrolki zgasly troszke sie przestraszylem i zatrzymalem samochod ale po ponownym przekreceniu kluczyka wszystko wrocilo do normy.Od tamtego czasu co jakis czas mi sie to przydaza ale wlaczajac przycisk swiatel awaryjnych(podczas jazdy) wszystko wraca do normalnosci.Bylem z nim w salonie opla ale oni nic nie moga znalezc co by moglo byc przyczyna,jedyne co mi powiedzieli to ze moze to byc jedna z dwuch kostek,kazda z nich kosztuje okolo 300 euro(mieszkam za granica)jak by zmienili jedna i okazalo by sie ze to nie jest ta to bym musial wybulic jeszcze za druga nastepne 300euro.Ma ktos pomysl co moze byc przyczyna??Ogolnie mamy tutaj cienkich mechanikow i najchetniej by zmienili wszystkie czesci aby troszke zarobic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Możliwy problem ze stykiem. Jakaś przerwa w obwodzie, zaśniedziałe styki. Trzeba sprawdzić wszystkie połączenia kostki może coś zauważysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Ci o tym tym mówić ale przerabiałem dokładnie ten problem u znajomego.

Wskaźniki spadały a na wyświetlaczu pojawiały sie kreski.

Przyczyny moga byc dwie : złącze od modułu ABSu - auto wtedy oprócz tego że wskaźniki spadają potrafi nawet zgasnąć - to jest ta tańsza opcja - Opel przewiduje wymiane tej wtyczki - koszt ok. 350zł .

Ja musiałem wymienic moduł CIMa -moduł kolumny kierowniczej ( nowy 1850zł plus wymiana).

W Vectrach RM 2002 i 2003 moduł ten - CIM jest to słaby punkt. Oprócz usterki opisanej powyżej , bardzo często łapie błędy z czujnika skretu ( zapala się wtedy kontrolka ABS lub antyposlizg)

Ponadto przy odczytywaniu błędów na TECHu , zawsze jest około 10-ciu które komputer okresla jako " zignoruj jesli klient nie zgłasza problemu"

Ale powtarzam :dotyczy to dwóch pierwszych lat produkcji Vectry C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności