Skocz do zawartości

Dziwnie trzęsie astrą


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po przejechaniu kilkuset kilometrów astra zaczęła dziwnie się trząść. Cała konsola trzeszczała. Wcześniej nie było takich oddźwięków, aż nagle wszystko. Skąd mogą pochodzić te drgania i trzęsienie? Od czego zacząć sprawdzać? Może ktoś miał podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hassek, Może jakaś opona się rozlatuje i już zrobił się na niej balon.Podnieś na lewarku i kręć kołem.Powinno być widać,a jak nie dojdziesz do niczego podjedż do wulkanizatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Pojeździłem, opon jeszcze nie zmieniłem ale już niebawem.

Piszę bo wspominane trzęsienie pojawia się podczas większych prędkości.

Czy zważywszy na ten fakt przyczyną będą również opony czy może coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Piszę bo wspominane trzęsienie pojawia się podczas większych prędkości.

Czy zważywszy na ten fakt przyczyną będą również opony czy może coś innego?

 

Tak, to bardzo możliwe. Zobacz, jakie masz opony, tzn. jakie oznaczenie,

np: 175/70/R13 82T

Ważne będzie ta koncowa część oznaczenia - z powyższego oznaczenia T oznacza Vmax=190 km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hassek, żeby była jasność;bije kierownica też,czy tylko się trzęsie wóz?Jak to drugie,to pewnie któraś opona z tylu jest walnięta.

Zobacz też ,czy na felgach nie ma 2 kilo błota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowcami, stawiam na opone. A nie wladowales sie w zadna dziure po drodze? Moze rzeczywiscie wystarczy tylko wywazyc? Sprawdz czy nigdzie nie podgiales felgi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszłam to samo.nie wiedziałam.że to opony.juz rózne cuda miałam na głowie łącznie z wymiana całych piast.dopiero zakumałam ,jak zmieniłam na zimowe opony bo sie w znacznym stopniu uspokoiło.ale dalej troszke kiwało.bo niewiedziałam,że jedna opona jest walnięta.a jak ją dopompowywałam to zobaczyła,że zrobił sie balon w jednym miejscu.to wiadomo.do wywalenia ??? w marcu poznałam fajnego gościa który ma wulkanizacje i machnął mi nowe oponki.problem jak ręką odjął.acha jeszcze jedno.zanim zaczęło mi telepać autem,to najpierw miałam bicie na kierownicy bo kiedyś pociemku w coś przyrżnęłam.wjakis kamien czy co jak wyjeżdzałam z lasku 8) .wiec myslałam że felga...ale jak doszło do jej naprawy to problem dalej sie nie rozwiązał.stawiam na opony.tam w oznaczeniach na oponie masz albo miesiąc i rok.albo tydzien roku i rok.nieraz co z tego,że bieżnik fajny jak w środku jest zrujnowana taka siatka co ją trzyma.na 80% wg mnie problem tkwi w oponach.bo piasty to troche większy wydatek niz nowy komplet opon.chociaż zależy jakie sobie machniesz.gdyby sie jednak okazało,że piasty to polecam nowe bo używaną też może w każdej chwili szlag trafić.a tak to masz jakąś gwarancje.warto też oblukać koncówke drążka kieowniczego i swożnie,bo moą już też być wywalone. ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hassek, żeby była jasność;bije kierownica też,czy tylko się trzęsie wóz?Jak to drugie,to pewnie któraś opona z tylu jest walnięta.

Witam

Jeśli chodzi o to czy trzęsie kierownicą to potwierdzam, że tak. Czyli opony na 100 %. Poza tym chwile jeździłem z wybitą tuleją na wahaczu to może i pokrzywiło felgę. Jaki jest koszt prostowania felgi i czy to coś daje?

 

[ Dodano: Wto Wrz 19, 2006 15:45 ]

A i jeszcze zapomniałem napisać. Zibi podobno zajmujeśz się oponami. Więc tu pytanie do Ciebie o koszt jakiegoś kompletu nowych opon? Tyle, że zastanawiam się nad kupnem używek do zimy a zimowek nowych. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności