Skocz do zawartości

Wymianana paska rozrządu 1.4 16V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Autko ma juz 4 lata wiec na Twoim miejscu powoli myslalbym o zmianie. Przebieg to tylko jedno z kryterium na ktore nalezy patrzec przy wymianie rozrzadu, wiek stanowi zas drugie. Ja kupilem autko z 2002 roku z przebiegiem 48 tys., dojezdzilem do 62 tys. km. i i dopiero koniec 2007 roku zrobilem rozrzad, ale mialem swiadomosc ze ryzykuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witam potrzebuje porady!

Posiadam Astre 2 1.4 16V 99r. Moje pytanie to czy konieczna jest wymiana pompy wody przy wymianie rozrzadu? samochod mial wymieniony rozrzad 50tys temu wiem ze musze go zrobic juz do tego doszedl wyciek z pod dekla a zeby wymienic ta uszczElke trzeba rozebrac rozrzad ale czy prawda jest ze trzeba takze wymienic odrazu pompe ?

Pilne prosze o porade !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest konieczna ale zalecana

czasami wytrzymuje do kolejnej wymiany ale nie zawsze

wyciek z pod dekla a zeby wymienic ta uszczElke trzeba rozebrac rozrzad

- :( e, co Ty? którego dekla, zaworów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,w jakich granicach cenowych w moim silniku moge sie spodziewac samej wymiany/robocizny gdy bede mial swoj zestaw

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pytać indywidualnie, na miejscu

wszystko zależy od regionu i warsztatu

Tam gdzie najtaniej rozmowa rozpoczyna się od stówy i leci do góry

często jest to 130/150, w tych serwisowych potrafi być to przemnożone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie jest konieczna ale zalecana

czasami wytrzymuje do kolejnej wymiany ale nie zawsze

Cytat:

wyciek z pod dekla a zeby wymienic ta uszczElke trzeba rozebrac rozrzad

- :( e, co Ty? którego dekla, zaworów?

 

Dekla , pokrywy nie wiem jak to nazwac miesci sie to tak jest pokrywa plastikowa z napisem EcoTec po jej odkreceniu sciaga sie chyba cewke i pod cewka jest pokrywa czy dekiel przy silniku i zeby wymienic uszczelke pod nim trzeba rozebrac rozrzad tak mi powiedzieli u mechanika ponoc dobrego wybieram sie jeszcze do jakiegos innego co kumpel polecil zobaczymy co tam powiedza kjwestia tego ze pompa uszczelka i rozrzad to koszt ok 700zl z tego co mi powiedziano u mechanika nr 1 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz 16v i przynajmniej w tych większych silnikach nie ma takiej konieczności

Uszczelka pokrywy to tylko uszczelka samej pokrywy, a nie demontaż rozrządu itd.

Z tego co bym pamiętał i kojarzył, to w Twoim przypadku jest również tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem tam uszczelkę. Koszt uszczelki 2X9zł bo w 1.4 16v są dwa wałki rozrządu. Następnie zdejmujesz plastikową osłonę i już masz pokrywę. Ściągasz przewody WN ich kolejność jest ważna i odkręcasz śruby. Jak zakładałem nowe uszczelki dałem trochę sylikonu bo widziałem że był wcześniej. Mechanik mi nie wymieniał bo nie miał czasu za miesiąc kazał przyjechać a powiedział że za wymianę 50zł. Jak masz trochę czasu to sam wymienisz nic skomplikowanego w tym nie ma.

Co do mechanika który powiedział Ci że trzeba rozrząd ściągać to chciał cię naciągnąć na kasę. Powodzenia w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności