Skocz do zawartości

Jak sprawdzic stan tech. automatycznej skrzyni


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ponownie prosbe o pomoc:) Dzieki Wam zdecydowalem sie na zakup Opla Omegi 2.5V6 w automacie (napoczatku chcialem 2.0). W przyszlym tygodniu ma zostac sprowadzona z Niemiec abym mogl ja zobaczyc i podjac decyzje. Z tego co wiem jest to rocznik 98 wersja CD zielona 110 tys przejechane. Z wyposazenia wiem ze ma dodatkowo nawigacje i xenony, reszta to chyba to co wiekszosc Omeg ma (podobno mam byc zadowolony a postawilem naprawde wysokie wymagania jesli chodzi o stan i wyposazenie).

 

Moja prosba brzmi:

Na co nalezy zwrocic uwage w Omegach ogladajac silnik i jak sprawdzic w jakim stanie jest skrzynia. Dodatkowo na co w ogole najlepiej zwrocic uwage przy zakupie Omegi aby po jakims czasie nie okazalo sie ze to zlom ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni, to myślę, że, jak nie szarpie przy zmianie biegów, to jest ok.

Blacharka - standard, szukaj, czy nie ma rudej, możesz zmierzyć grubość lakieru, jak masz czym, daty na szybach.

Od strony mechanicznej najlepiej zainwestować w sprawdzenie w zaufanym warsztacie, dużo nie kosztuje, a mechanik wie, co sprawdzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj omesia.Wiec z omegami to jest istna ruletka.Ale sparawa wygląda mniej wiecęj tak.Jeśli autoko było na bieżąco serwisowane itp nie powino się nic psuć itp ale jeśli przeszło już jakiegoś dzwona lub ktoś coś naprawiał tanimi kosztami to będzie się sypać wszystko...u mnie w ciagu dwóch lat gdy mialem ome wymieniałem naprawde sporo a najabrdziej pociagneły mnie po kieszeni wtryski i 3 pompy paliwa(pompa chodziła podczas zasilania gazem i mialem te 3040 litrów zawsze w zbiorniku) Mówie o omie 2.5 v6.Co do skrzyni automatycznej to tak jak już psiałem na forum pamietać trzeba o filtrze oleju w skrzyni i nie słuchać gadania mechaników że olej jest nie wymienialny bo to nie prawda!!!Filtr ksztuje koło 7080 zł ja dawałem do wymienienie co 40 tyś i było wszystko ok mimo że ome miałem z 95 roku.Jesli działają wszystkie pozycje tzn(dpr sport itd) i skrzynia nie szarpie to znaczy że jeszcze napewno pochodzi.Jedynie na sporcie tzn w granicach 6000 tyś obrotów te zmieny nię sa (delikatne) więc nie ma się czym przejmować.Co do śilnika pamietaj o rorządzie!!40 tyś i ani kilometra wiecej...ja zrobiłem z pwodu trasy 43 tyś i w serwisie gdy zobaczyli pasek stwierdzili że niezłego farta miałem...z resztą też mi go pokazali to zdębiałem.Koszty wymiany rozrządu kompletnego plus dwa zimeringi i jakiś tam jeszcze pasek zapłaciłem w aso 1200 zł ale mam tam kuzyna więc bez vatu itp przekręty:) ALe na allegro kupisz za 600 stów rozrzad i plus wymiana wiec może do 1000 zł Ci się uda ale unikaj niekumatych mechaników bo więcej szkód narobią niż pożytku lub będą kazali Ci poł samochodu wymienić.Jeśli chodzi o blachy to tylne błotniki i krawedzie dzwi czy stanadarcik w oplach z połowy lat 90 :D Pozatym sprawdz czy nie masz żadnych wycieków po zakupie omki.Ja powiem tak...nie jest to zły samochód i naprawde kupił bym sobie znów ome ale tylko C która nie ma tyle błedów co oma B która zwłaszcza z początku lat produkjci ma sporo niedomagan.Jak na tą wielkość i klase aut oraz wyposarzenie(miałem cdx z rynku skandynawskiego więc wszystko podgrzewane łacznie z blokiem silnika)to koszty nie sa tragiczne bo do bmw czy merca a nawet audi czesci kosztuja znacznie wiecej.Oma jest idelna na trase...idzie sobie szybko i beztresowo pojeżdzić i predkość rzedu 160180kmh nie robi na niej wrażenia pod warunkiem ze zawieszenie jest sprawne a to myśle ze też mocna strona omegi,Mimo masy swojej jest wytrzymałe.Jesli masz jakieś pytania lub będziesz miał problem pisz nawet prywatne wiadomosci bo w ciągu 2 lat wiele się o niej dowiedziałem i nauczyłem:)Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, wlasnie o taka pomoc mi chodzilo. Wiesz znajom,y ktory sprowadza ome z Niemiec to dobry znajomy, w sumie szukal mi prawie 2 miesiace (przez pierwszy miesiac chcialem manual, ale nie znalazl wiec zdecydowalem sie na automat) tlumaczac sie ze szuka igly dla mnie.

Na starcie powiedzialem ze chce aby posiadala:

4 x elek. szyby

elektyczne podgrzewane lusterka

elektyczne fotele

ABS

Kontrola trakcji

min 2 poduszki powietrzne

Alu felgi

min 98 rok

klimatronik

elek roleta

moze byc szyberdach oczywiscie elektryczny

itp.

 

Zobaczymy co znalazl, mowi ze bede bardzo zadowolony, takze na pewno sie podziele ocena.

 

A pytam sie na co zwrocic ywage, bo znajomy znajomym ale wole polegac na sobie i na tym co zobacze przynajmniej na pierwszy rzut oka. Zalezy mi wlasnie na takich informacjach odnosnie skrzyni bo nigdy nie mialem skrzyni automatycznej i nie potrafie sie przekonac. Zalatwilem od tego znajomego Ome 2.0 dla kolegi w automacie i normalnie sie zakochal, powiedzial ze nie chce innego samochodu a automat cudnie sie spisuje. Nawet raz sie przejechalem i musze przyznac ze mile wrazenie na mnie zrobila dlatego zdecydowalem sie tez na automat :)

 

Dzieki raz jeszcze za info i czekam wciaz na doswiadczenia i rady inny osob.

 

Jak juz zakupie auto to na pewno bede z Toba w kontakcie i oczekiwal na trafne rady :D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma za co:) w koncu po to się tworzy fora:)No a co do wymagan jakie stawiałeś co do wyposarzenia to myśle że sporo omeg ma takie wyposarzenie jak napisałeś.Ja miałem jeszcze : 4 el.szyby + lusterka el.szyberdach; Centralny zanek + 3 zabezpieczenia ; Zestaw głośno mówiący nokia ze słuchawką ;Klimatyzacja ; Klimatyzowany schowek ; Skórzana kierownica ; Podgrzewane przednie siedzenia i kanapa tylna ; El.sterowanie fotela kierowcy i psarzera ; Tempomat ; Antyradar ; tcs ; nivo ; i podgrzewany blok silnika na 220 Volt.Mam nadzieje ze trafisz dobry egzemplarz i będę Ci jak najmiej pomocny :wesoly::) Pozatym dobrze zrobiłeś ze kupileś rocznik 98 i mam nadzieje że juz własnie po face liftingu tzn soczewkowe lampy , inne zagłowki tzn pełne i atywne są, i w standarcie 4 poduszki.No i inne logo na kierownicy tzn takie małe naklejone a nie wyryte i ogolnie znacznie poprawiona w stosunku do rocznika 94.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oma co mam ogladac ma juz zalozone xenony wiec nic mi po soczewkach (standardowo od 98 roku zakladami soczewki) i dodatkowo podobno ma nawigacje. Okey do konca tygodnia tj do nastepnej niedzieli dam odpowiedz co i jak a moze juz bede w Wawie nowym sprzetem :) Nie ukrywam fajnie by bylo :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności