Skocz do zawartości

Problemy z ABE-sem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Grupowiczów.

Mam mały problemik z moją Asterką G 2002r 1.4 16V, t.z.n. podczas powolnego chamowania przy wolnym toczeniu się t.j.. dojazd do skrzyżowania, czuję na pedale delikatne działanie ABS-u oraz czasem delikatny dźwięk metalicznego działania w/w urządzenia. Po kilku sekundach pojawia się kontrolka ABS-u na wyświetlaczu pod zegarami. Podczas gwałtownego hamowania w/w błąd nie pojawia się. Cała sprawa ciągnie się od jakichś 2 m-cy, czyli wcześniej bylo to dla mnie niezauwazalne, tylko ostatnio stało się to nagminne. Jeszce jedno - po resecie zapłonu, błąd, t.j. kontrolka znika.

Moje pytanie brzmi:

1) Co tu jet grane? ( kolega mówił iz może to być jakieś łożysko )

2) Gzie w Szczecinie lub okolicach mogę w dosyć szybki sposób naprawić Asterkę?

3) Prosiłbym, jeżeli ktoś wie bądź przypuszcza co to może być, o podanie prawdopodobnych kosztów.

Dziekuję Wszystkim za przeczytanie mojego posta, i proszę Szanownych Grupowiczów o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam Jacek :wesoly:

_________________

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

qrde nie wiem

 

ładną asterkę masz :)

czarna szyba super wygląda ??? myślałem ay u siebie walnąć ciemne szybki :wesoly:

nie mogę fotki wstawić :)

jakby co to jest w podpisie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klocki... może robi dużą różnicę. Autko i tak idzie na dniach do żyda, ale nie lubię niespodzianek, a i sobie nieprzyjemności nie chcę narobić. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Na wstępie dziękuję koledze riddick za reprymendę. Ma kolega rację że troszeczkę przesadziłem z tą przenośnią. Ale co było, to było, i sprawa wygląda na dzien dzisiejszy tak:

- poszedł czujnik ABS-u, lub łożysko ( magnetyczne) koła piasty.

Moje pytanie do Szanownych grupowiczów brzmi następująco:

- czy można wymienić sam czujnik ABS-u bez wymiany piasty lub zregenerować go?

- czy można wymienić same łożysko piasty bez wymiany całego podzespołu?

- jeżeli trzeba wymienić całą piastę, czy potrzebne będą specjalne narzędzia ( ściągacze i.t.p.? Kolega w Felicji MUSIAŁ JECHAĆ DO SERWISU PO SPECJALNY ŚCI!GACZ przy wymianie piasty )

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czujnik ABS, łożysko i piasta to jedna całość.

Jak poszedł czujnik ABS-u to trzeba wymienić cała pistę. I nie jest to niestety tani interes - w ASO piasta z czujnikiem ABS kosztuje około 1000 zł. Więc najlepiej szukaj od razu zamiennika.

Do wymiany piasty nie trzeba żadnych specjalnych ściągaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby obnizyc koszty popytaj o to lozysko z piasta w sklepach z samymi lozyskami, takich specjalistycznych. Slyszalem ze tam mozna sporo taniej dostac caly komplecik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na dzien dzisiejszy sprawa wygląda tak:

-piasta wymieniona a po 24h od naprawy jest to samo.

Jeżeli rozchodzi się o oszustwo przy wymianie - to jest to niemożliwe. Oczywiscie w poniedziałek rano jadę z reklamacją do warsztatu.

Czy ktoś ma jeszce jakieś pomysły?:(

I co tu dalej robić;)?

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności