Skocz do zawartości

Problemy z ABE-sem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

pozwolę się podczepić pod temacik ponieważ jak koledzy wyżej mam problem z abs i tc,kiedy zapalają się te kontrolki przestaje pokazywać prędkość, ale moję pytanko dotyczy tego kodu 0500 Czujnik prędkości własnej pojazdu ,na chłopski rozum może mieć to związek z nie działającym prędkościomierzem, czy też pojawiła się kolejna niespodzianka Adama Opla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jedno z drugim jest jakos polaczone

jak oadnie ten czujnik to wariuje predkosc i nei dziala ABS

odwrotnei jest tez tak ze jak jakis czujnik ABS nie dziala to szaleje tez predkosciomierz

 

ja tego jeszcze nie porezrabialem

nie mam takiej fury

ale tu na forum bylo juz to poruszany i kumplowi wlasnie lektura naszego forum pomogla zlokalizowac przyzcyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigałem po szukajce i temat abs-u jest wielokrotnie poruszany ale nie znalazłem wzmianki o tym właśnie kodzie (0500)wszystkie podpowiedzi odnośnie przyczyny powstałej usterki testowałem i nic,pozostaje mi wyprawa na tech-a gdzieś dalej ale ciągle mało czasu bo w naszej ugandzie jest z 20 magików którym nie dał bym nawet sprawdzić ciśnienia w kołach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% stawiam że dobrze odczytałem 0500 i oznacza "Czujnik prędkości własnej pojazdu" było jeszcze coś o przepływce ale nie pamiętam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam Szanownych Grupowiczów.

Mam mały problemik z moją Asterką G 2002r 1.4 16V, t.z.n. podczas powolnego chamowania przy wolnym toczeniu się t.j.. dojazd do skrzyżowania, czuję na pedale delikatne działanie ABS-u oraz czasem delikatny dźwięk metalicznego działania w/w urządzenia. Po kilku sekundach pojawia się kontrolka ABS-u na wyświetlaczu pod zegarami. Podczas gwałtownego hamowania w/w błąd nie pojawia się. Cała sprawa ciągnie się od jakichś 2 m-cy, czyli wcześniej bylo to dla mnie niezauwazalne, tylko ostatnio stało się to nagminne. Jeszce jedno - po resecie zapłonu, błąd, t.j. kontrolka znika.

Moje pytanie brzmi:

1) Co tu jet grane? ( kolega mówił iz może to być jakieś łożysko )

2) Gzie w Szczecinie lub okolicach mogę w dosyć szybki sposób naprawić Asterkę?

3) Prosiłbym, jeżeli ktoś wie bądź przypuszcza co to może być, o podanie prawdopodobnych kosztów.

Dziekuję Wszystkim za przeczytanie mojego posta, i proszę Szanownych Grupowiczów o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam Jacek :(

_________________

Temat dość dawno poruszany ale jak skonczyła sie sprawa?? Mam bardzo podobne objawy bez zapalania kontrolki abs.

http://forum.opel24.com/abs-i-dziwny-dzwiek-vt15567.htm

 

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 21:53 ]

Szanowni forumowicze jakis pomysł:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności