Skocz do zawartości

wielki problem z astra !!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

jak w temacie

wiec......................

mam problem z silnikiem, obroty same sobie ustalaja wartosc od 500 do 3000 na benzynie , na gazie est lepie od 1000 do 1200. Zaplon, swiece, przewody, krokowiec wymienione na nowe........mam zamiar wymienic jeszcze przepustnice wraz z oprzyzadowaniem pt. czujnik polozenia przepustnicy, krokowiec i wszystkie przewody........moze pomoze....

To jedno.....ale mam 2-gi wiekszy problem....

Po przeczytaniu wielu zaefajnych tematow na forum chce sie tylko upewnic w swym zlym przeczuciu.....

Mianowicie...:(....jestem teraz w holandii i podczas trasy jest w miare oki, na dystansie 1100km przy jezdzie 120/140 wziol mi "tylko" 2 literki oleju i 3litry wody.......i spalil ok10 gazu....... lecz w jezdzie miejskiej jest tragicznie........srednio 1 litr oleju na 100km i ok 5 litrow wody.......

hmmm, dymi jak jasna cholera na bialo-siwo .......... pod korkiem wlewu oleju i na bagnecie jest tragedia.......sino maslowaty osad!:wesoly: porazka....... i pali ok 15/17 gazu...

oklad chlodzenia......twardy jak cholera, jak chce odkrecic korek do zbiorniczka wyrownujacego to az strach takie cisnienie, wiec go zakrecam tak na pol gwizdka co by mi nie rozsadzilo chlodnicy..........

Mam astre kochana moja i znienawidzona jednoczesnie o pol roku i jestem zalamany stanem rzeczy.........

Kupilem ja od kolegi brata, mechanika ktory sprzedal mi .............. podpicowne zlomowisko......chyba......podam odrazu adres moze ktos go zna ?? LODZ ul. zelazna3 Michal???

Po niezbyt krotkim wstepie pytanka :)

1.czy mam sie bawic w reanimacje silnika pt. wymiana upg i uszczelniaczy zaworow, czy od razu wymienic silnik??? i czy w warunkach "domowych"uda mi sie to zrobic??

2.czy dojade takim sprzetem do domu??? (1100km)

3.jaki mechanik a nie paprok moglby sie porzadnie zajac moim astriXem??LODZ

 

pomocy!:wesoly:!:wink:!!!

 

 

pozdro serdeczne for ALL

sorki ze bez polskich znakow ale ich tu nie mam

street killer-szacun i thx:D

 

a silik to c 16nz? 8v , 93rok........autko kupione za 3000zl.....

a i jeszcze jedno....w przepustnicy jest ?woda? i ta maz jak jest pod korkiem wlewu oleju... a tak nawiasem to olej marki olej bo wlewam 2 litry tygodniowo........

i jak odkrecilem te gruba rurke wychodzaca z pokrywy zaworow wchodzaca do ?pokrywki na przepustnicy? do dymilo z niej ze ze chej....... :):):):)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/crying.gif :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie wiem jak u ciebie ale u mnie w astrze G x18xe1 przyczyna falowania obrotów na biegu jałowym była brudna przepustnica pomogło czyszczenie więc może warto sprubować ?

 

co do tego czy warto wymienić UPG to musisz sobie sam odpowiedzieć.

 

napewno wymiana UPG i wymiana uszczelniaczy będzie tańsza niż wymiana silnika ... zależy też w jakim stanie jest ten silnik oprócz tego co już wiemy :>

 

z drugiej strony jak to zrobisz to może coś jeszcze wyjść z silnikiem ...

 

ale z trzeciej strony kupisz "nowy" silnik i ten też może być w nienajlepszym stanie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co do przepustnicy to nie wiem czy czyszczenie cos da bo sie ?zacina? na benzynie jak wdepne pedal gazu tak do polowy lub dalej czy to na postoju czy podczas przyspieszania to zeby znow dodac gazu to musze..........jakby to.........kopnac pedal gazu bo inaczej nie idzie go docisnac.......na gazie sie to nie dzieje...... :wesoly:

 

......... zależy też w jakim stanie jest ten silnik oprócz tego co już wiemy ....... tzn?? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

no mam nadzieje ale i tak sie wyposarze w 5 litrow oleju i 10 litrow wody co by autku niczego nie braklo heheheh :wesoly:

bede z braciakiem(mv6) jechal wiec jakby cos to bede holowal do pl ale mam nadzieje ze nie bedzie potrzeby ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności