Skocz do zawartości

[Corsa C] Automatyczna blokada drzwi?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Dot.: Opel Corsa C 1.2 Twinport Silverline (marzec 2006 r., Saragossa, ES)

 

Autko posiadam od tygodnia z hakiem i wciąż miejscami jest dla mnie zagadką. W tym wątku chciałem ustalić kwestię automatycznej blokady drzwi po przypadkowym otwarciu zamka z pilota.

 

- Posiadam zamek centralny sterowany pilotem.

- Nie posiadam instalacji alarmowej.

 

Wg. instrukcji istnieje coś takiego jak automatyczna blokada drzwi. W skrócie, jeżeli otworzę zamek z pilota i nie otworzę fizycznie drzwi przez 30s, zamek powinien sam się zamknąć. Miałem taką funkcję w Vectrze B i jestem do niej dość przyzwyczajony.

 

Wg. kilku ASO, ta funkcja działa tylko w samochodach wyposażonych w alarm, którego nie posiadam.

 

 

Jak jest u mnie?

 

I tu zaczyna się dziwnie. W skrócie: funkcja wbrew ASO istnieje, ale czasem działa, czasem nie.

 

Odnoszę również wrażenie, że to działanie/niedziałanie jest w jakiś sposób przemyślane. Mam bowiem wrażenie, że o ile funkcja działa zaraz po zakończeniu jazdy autem, o tyle nie działa, jeżeli auto stało parę godzin w garażu.

 

Wykluczam przy tym kwestię słabego akumulatora, bo wszystko inne (wszystko) działa ok.

 

 

Pytanie:

 

a) Czy to jest naturalne zachowanie automatycznej blokady drzwi?

 

B) Jeżeli tak, od czego dokładnie ono zależy (kiedy działa, kiedy nie) i czy można to zmienić (jak)?

 

c) Jeżeli nie, co może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czujniki wyglądają OK.

 

Z grubsza najważniejsze w tej chwili pytanie brzmi: jeżeli macie Corsę C z drzwiami, które same się zamykają, napiszcie:

 

- czy zawsze się zamykają, czy też tak jak u mnie?

 

- czy macie fabryczny alarm, czy też nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza najważniejsze w tej chwili pytanie brzmi: jeżeli macie Corsę C z drzwiami, które same się zamykają, napiszcie:

 

- czy zawsze się zamykają, czy też tak jak u mnie?

 

- czy macie fabryczny alarm, czy też nie?

U mnie jest tak (wersja trzydrzwiowa), że jeżeli nacisnę raz pilota to otworzę drzwi kierowcy, gdy przytrzymam to otworzą się również drzwi pasażera,zamek bagażnika, odblokuje wlew paliwa. I jak jadę samochodem to po chwili zamyka mi się wszystko automatycznie z wyjątkiem drzwi kierowcy . Co innego gdy otworze z kluczyka albo ręcznie od środka drzwi, wtedy już się nie zamykają. Chyba tak to działa.

 

Nie mam alarmu żadnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie jest tak (wersja trzydrzwiowa), że jeżeli nacisnę raz pilota to otworzę drzwi kierowcy, gdy przytrzymam to otworzą się również drzwi pasażera,zamek bagażnika, odblokuje wlew paliwa. I jak jadę samochodem to po chwili zamyka mi się wszystko automatycznie z wyjątkiem drzwi kierowcy . Co innego gdy otworze z kluczyka albo ręcznie od środka drzwi, wtedy już się nie zamykają. Chyba tak to działa.

 

Nie mam alarmu żadnego.

Wow... Ja mam zupełnie inaczej ;)

 

- Naciśnięcie pilota otwiera/zamyka (zależnie od przycisku) wszystkie drzwi, wlew i bagażnik.

 

- Przytrzymanie przycisku zamykania powoduje zamykanie otwartych szyb (trzeba trzymać, aż się zamkną).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... Ja mam zupełnie inaczej ;)

 

- Naciśnięcie pilota otwiera/zamyka (zależnie od przycisku) wszystkie drzwi, wlew i bagażnik.

 

- Przytrzymanie przycisku zamykania powoduje zamykanie otwartych szyb (trzeba trzymać, aż się zamkną).

Może trzeba jeszcze raz przeprogramować kluczyk, tu jest link:

http://forum.opel24.com/programowanie-kluczyka-w-samochodach-marki-opel-vt24.htm

 

A zamykanie u mnie działa tak samo, nacisnę to zamyka wszystko a jak przytrzymam to i szyby domknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Mam pytanie odnoście zamykania. Jak otworzę auto pilotem i przez chwilę nic nie otwieram to auto się samo zamyka. Jak jest jeśli po jeździe wyjdę zabiorę kluczyk, ale zapomnę zamknąć auto. Czy samochód również sam się zamknie po pewnym czasie czy nie i złodzieje mają pole do popisu :) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności