Skocz do zawartości

Problem z tylnym kołem


Rekomendowane odpowiedzi

Gość xmientus

Cześć Wszystkim!

 

Mam problem z tylnym lewym kołem w oplu astrze G rocznik 2000r. Od pewnego czasu pasażerowie siedzący z tył narzekają,że koło toczy się jak "jajo" lub mówią,że mamy "kapcia" W przodzie jest to mało odczuwalne. Wszystko to jest najbardziej odczuwalne przy małych prędkościach rzędu 10-30km/h. Myślałem, że problemem jest opona lub felga,ale dziś odwiedziłem wulkanizatora, sprawdził na maszynach wszystko ok. Wyważył ponownie, bo nie do końca było dobrze. Niestety problem nie zniknął. Czy mógłby mi ktoś pomóc? A może ktoś miał już podobny problem?

 

Pozdrawiam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś miał już podobny problem?

Tak, miałem ale zwykle opona była wybulona i zwłaszcza przy małej prędkości nosiło budą. Czy oby na pewno dokładnie sprawdził koła?

Może Zibi coś Ci doradzi :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xmientus

mysle że koło zapasowe wyjaśni ci sprawe,ile lat ma opona???

Witam! Opona 3lata NOKIAN. W tym tygodniu założę koło zapasowe i jeszcze będę sprawdzał czy ten problem występuje. Na razie wielkie dzięki za porady!!!

 

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 19:58 ]

A może amortyzator, sprawdzałeś czy dobrze trzyma?

Amortyzatorów nie sprawdzałem,ale najpierw spróbuje z kołem zapasowym,a potem będę badał amortyzatory!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam na bank masz walniete kolo prawdopodobnie skrecone na biezniku nie istotne ze 3 lata powinnes to czuc na przodzie jadac wolno na aswalcie tyl bedzie lekko plywal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na bank masz walniete kolo prawdopodobnie skrecone na biezniku nie istotne ze 3 lata powinnes to czuc na przodzie jadac wolno na aswalcie tyl bedzie lekko plywal

No i wszystko jasne! Opona walnięta po drugiej stronie gdzie czuć było bicie. Drgania przenosiło z prawej strony na lewą. Pobawiłem się pozamieniałęm zapasówkę i potem pojechałem do wulkanizatora,założyłem oponę, która została mi z przedniej osi i wszystko gra. Dzięki za porady!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ach Ci wulkanizatorzy! U mnie też sprawdzali opony - były bicia a opony wizualnie dobre.

Po zamianie opon na letnie wszystko ok. Myślę, że brakuje im maszynek, które sprawdzą te opony pod obciążeniem... Do dziś mam zagwozdkę czy wyrzucić zimówkę Semperitkę czy Toyo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmientus, teraz przynajmniej wiesz, którego gumiarza możesz omijać szerokim łukiem. Takie rzeczy to powinien wyczaić jak założył koło na wyważarkę. Wystarczyła by tylko "chwila" dobrej woli na zwrócenie uwagi co zakłada się na felgę. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności