Skocz do zawartości

Sczytalem bledy, co dalej?


Gość Daniel GSi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertnet

egr po cos jest chyba w silniku, i ecu bierze tez sygnał z egra optymalizując mieszanke. wzrost spalania powinien byc oczywiscie minimalny, rzedu 0,5 litra max, dlatego ja jak czyscielm egra to nie zaslepiałem, bo po co, on głównie pracuje tylko jak silnik jest pod obciazeniem i zimny. co do agzu jarku to nei moge ci odpowiedzieć czy jest roznica w spalniu, ale jesli na benz jest niewielka to na gazie tez,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

panowie dołączwe się do tematu mianowicie mi dzis tez zaświcił się czek i odczytałem metodą drucikową nastepująco: 10 razy szybko chwila przerwy i pięć razy szybk za każdym razem tak samo.m Jaki mumer błędu to będzie mnie wydaje się ze 105 ale mogę się mylić. Więc jeśli wiecie to napiszcie. Dodam że autko letko faluje na obrotach i jak puszczam gaz to czasem się zawiesza na obrotach i powoli spada. dzięki z góry:)

Silnik X14XE 96 rok i co to bedzie za bład bo niestety nie mogę go wyczytac z listy błedów na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

10 razy szybko chwila przerwy i pięć razy szybk za każdym razem

podejrzewam ze masz 4 cyfrowe kody i wynikałoby z tego: 0505 czyli Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

robertnet, dziękować za odpowiedź. ostatnio zaslepiłem (i wyczyściłem) egr, wyczyściłem krokowca i przepustnicę, wymieniłem filtr powietrz, świece i muszę przyznać, że furka jeździ lepiej-płynnie przyspiesza i nie dusi się na niższych obrotach. ale ciągle myślę czy nie odślepić egr? przecież szwaby konstruując silnik, nie więli pod uwagę, że polaczki wsadzą w egr puszkę po piwie, więc silnik musi to jakoś odczuć.

 

artekwalczak, co do tego falowania to zrób standardowy zestaw działań-patrz wyżej co ja "zdziełałem":) to zawsze pomaga, a nie kosztuje cię to duzo.

a co do kodu-może wyświetla ci się nie 05, ale 0505 - Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Nadal twierdze ze egr to lipa i wyciaganie kasy od kierowcow, bo korzysci z egra sa tak male a koszt egra jest duzy, bo wlasnie mi go wymieniaja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Ja nie twierdze ze nie ma, po prostu zakladanie takiego czegos mija sie z celem i jest niewypalem, nikt mnie nie przekona, zrazam sie co do opla ogolnie coraz bardziej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do wszystkich schematów, ale podejrzewam, że 90% marek samochodów po 95 roku ma takie coś.

Zamienił stryjek siekierke na kijek bedzie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a mam jeszcze jedno pytanie czy mozna tak jezdzic i czy nic sie nie stanie teraz obroty zawieszaja sie na 2500 a do poniedzialku nie dam rady nic z tym zrobic a musze miec cos do jazdy:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Nie wiem czy maja czy nie, ale tylko w oplu slysze o problemach z tym egrem, niech by bylo ale to jest wadliwe z tego co slyszalem, nawet jak zaprowadzilem corse do mechanika to stala astra i identyczny powod naprawy, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności