Skocz do zawartości

Samozapłon


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Mam Vectre X16XEL 97r założyłem sekwencje i od tej pory mam problem zwany samozapłonem. Trochę czytałem na ten temat, ale żaden nie dotyczył sekwencji. Każdy z kim na ten temat rozmawiam to mówi,że teoretycznie przy sekwencji jest to niemożliwe. Po założeniu gazu, auto zaczęło brać więcej oleju i trzy razy zapalił mi się check, sprawdziłem to,(uszkodzony zawór EGR). Jeszcze jedno, gazownik rozkłada ręce i mówi , że nie wie co ma zrobić. Ja też nie wiem co mam robić.

Przez trzy tygodnie gasiłem auto na benzynie i nic, a jak zgasze na gazie to od razu bach, samozapłon. Czekam na jakąś podpowiedź, czy branie oleju w granicy 0,5/1000km i uszkodzony zawór EGR mogą mieć jakiś wpływ na samozapłon, może macie inne pomysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak EGR - nie będzie miał wpływu na samozapłon gazu.

jak dla mnie - źle założona instalacja gazowa.

lewego powietrza nie zasysa bokiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy branie oleju ma wpływ na prace EGR?

tak jak kolega ja37 wyżej napisał - ma.

EGR to takie zasrane ustrojstwo, które wpuszcza odpowiednią dawkę spalin na nowo do kolektora ssącego.

więc jak jest olej przepalany - to spalinki bardzo brudne są i wszystko to leci z powrotem do kolektora ssącego, poprzez EGR, który szybciej się brudzi;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

EGR zaślepie w tygodniu, bo dopiero wczoraj zamówiłem na allegro, ale na samozapłon to raczej nie pomoże. Tyle tylko że gazownik nie przyczepi się do świecącego checka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czasami mam ten sam problem i powiem Ci jedno nie jest to wina EGR ani instalacji ... jest to wina samego GAZU tzn. paliwa.

 

Jak kupisz kijowy gaz nie ma wafla w X16XEL samozaplon przy gaszeniu murowany.

 

W moim przypadku było to tak, założyłem instalacje i postanowiłem już bardziej nie oszczędzać i nie tankować na tych najtańszych stacjach i tu zonk .... tankowałem gaz na Orlenie, Statoil, 123 i innych, również na tych małych, w końcu znalazłem stacje na której tankuję regularnie i problem się skończył ...

 

Pocieszę Cie iż to że auto spala 0,5l/1000 km oleju nie jest przyczyną Twoich problemów ... powiem więcej 0,5l/1000 km mieści się w normie ... te silniki mogą spalać książkowo do 0,7L/1000 km :oops: też się dziwiłęm ...

 

Tak więc rada ... zmień stacje, bo wiem że jest to uperdliwe ... zwłaszcza gdy podczas pierwszej ponownej próby odpalenia auta na benzynie ... nie daje rady i trzeba probować 2 - 3 razy

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności